Mākslas centrā 'Zuzeum' atklās stikla mākslas izstādi
Foto: Publicitātes attēls

Šī gada 19. jūnijā pulksten 19.00 mākslas centra "Zuzeum" mazajā zālē notiks Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas maģistra studentu darbu pop-up izstādes "3 ± 1" atklāšana, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Četri jaunie mākslinieki – Renāte Kalmikova, Evita Valdmane, Mārtiņš Kalniņš un Kitija Almane –, sadarbojoties ar pasaules klases stikla mākslinieku Maiklu Rodžeru, radījuši 16 unikālus stikla mākslas darbus. Rodžera vadītajā kursā stikls uztverts nevis tradicionāli kā amatniecības materiāls, bet ar daudz nopietnāku konceptuālu pieeju darbu radīšanai. Stiklā atveidotie objekti izmantoti kā metafora mākslinieku ideju prezentēšanai, ļaujot katram jaunajam māksliniekam izpaust iegūtās zināšanas un parādīt savu individualitāti.

Studentu darbu izstrādē tika izmantotas dažādas tehnikas, tostarp stikla kausēšana formā (cast glass), tika veidotas videoprojekcijas, gleznojumā tika integrēts formā kausētais stikls, kā arī izmantota arī vitrogrāfijas tehnika, kas stikla apstrādē ir ļoti neierasta. Raksturojot jauno mākslinieku paveikto, profesors Rodžers atzīst: "Šie darbi stikla mākslas jomā ir neparasti un augstvērtīgi, jo apvieno dažādas tehnikas, radot laikmetīgus un ievērojamus darbus pasaules kontekstā. Jauno mākslinieku vizuālā valoda ir spēcīga, skaidra, un to raksturo atjautīga inovācija. Vai nebūtu lieliski dot iespēju cilvēkiem redzēt jaunāko, labāko un svaigāko?"

Maikls Rodžers (Michael Roger) ir viens no vadošajiem stikla māksliniekiem pasaulē, kā profesors ar savu pieredzi dalījies ASV un Japānā, kā arī vada starptautiskas meistarklases stikla mākslā. Rodžers bijis Stikla mākslas asociācijas (Glass Art Society) prezidents un guvis nozarē prestižas balvas. Mākslinieka darbi iekļauti tādu muzeju pastāvīgajās ekspozīcijās kā Corning Museum of Glass (Corning, NY), First Contemporary Glass Museum (Madrid, Spain), Grand Crystal Museum (Taipei, Taiwan) u. c. starptautiski atpazīstamos mākslas muzejos.

Atklāšanas vakarā par muzikālo noformējumu rūpēsies mūziķis Reinis Jaunais. Izstādi būs iespējams apmeklēt trīs dienas – no 19. līdz 21. jūnijam, no pulksten 12.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas.

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija Zuzeum
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form