Mākslas centrā 'Zuzeum' būs latviešu mākslas ekspozīcija un izsole
Foto: Jānis Ferdinands Tīdemanis. Lāsts. 20.-30. gadu mija.

No 28. novembra, 12 dienas apskatei un iegādei pieejami izcilu latviešu mākslinieku darbi, kuri ikdienā publiski nav aplūkojami.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šī ir unikāla iespēja iegūt savā īpašumā mākslas darbu, kurš iepriekš atradies pasaulē lielākās latviešu mākslas kolekcijas – Zuzānu kolekcijas – krājumā un Baltijā vadošā mākslas izsoļu nama – "Artembassy" – pārstāvniecībā. Īpašā ekspozīcija, kas iekārtota "Zuzeum" Lielajā zālē, ļaus novērtēt būtisku Latvijas mākslas mantojumu un iepazīties ar iepriekš mākslas tirgū neredzētiem mākslas darbiem," vēsta organizatori.

Zālē tiks eksponētas tādas latviešu glezniecības vērtības kā Jūlija Federa, Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Aleksandras Beļcovas, Sigismunda Vidberga, Johana Valtera, Voldemāra Irbes, Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa, Ludolfa Liberta, Uga Skulmes, Hildas Vīkas, Valda Kalnrozes, Eduarda Kalniņa, Fridriha Milta, Leo Kokles, Leo Svempa, Jāņa Pauļuka, Rūdolfa Piņņa, Herberta Siliņa, Bruno Celmiņa un citu latviešu mākslinieku darbi.

Lietišķās mākslas sadaļā iekļauta Sigismunda Vidberga apgleznota porcelāna vāze, kā arī citas izcilas antīkas vērtības – sudraba, bronzas, porcelāna priekšmeti un tēlniecība. Kopumā izsolē tiks piedāvāti 252 vērtīgi un reti mākslas darbi.

Solīšanai darbi pieejami online vidē "Artembassy" mājaslapā. Izsoles noslēgums ar iespēju solīt klātienē notiks 10. decembrī no pulksten 12 "Zuzeum" telpās. Solīšanai var pieteikties pa tālruni 25 491 819.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.