Mūkusalas Mākslas salonā būs skatāmas Ata Jākobsona un Rasas Šulcas izstādes
Foto: Atis Jākobsons

No 2015. gada 22. maija līdz 20. jūnijam Mūkusalas Mākslas salonā skatāmas divas izstādes, kuras katra savā veidā pievēršas realitātes netveramajām un transcendentālajām šķautnēm, stāsta salona pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Salona Lielajā zāle skatāma Ata Jākobsona jaunāko darbu izstāde "Dark matter". Tā ir eklektiska formāta instalācija, kura tiecas atspoguļot nezināmā uztveri. Iecerētās mākslinieciskās pieredzes mērķis ir funkcionēt dažādos sajūtu līmeņos - ne vien redzēt, bet arī sajust caur smaržu, dzirdi, tausti un emocijām. Izstādē skatāmi lielformāta ogles zīmējumi, instalācija un skaņas elementi, vēsta salona pārstāvji.

"Ja tu nosauc mani vārdā, tu noliedz mani. Dodot man vārdu, apzīmogojot tu noliedz visu to, kas es varētu būt." (Sērens Kirkegors)

Atis Jākobsons (1985) beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, strādā glezniecībā un instalācijā. Kopš 2004. gada piedalījies virknē grupu izstāžu. Par darbu "Patiesība ir vienkārša" (kopā ar Kati Krolli) bijis nominēts prestižajai Purvīša balvai. "Dark matter" ir ceturtā Ata personālizstāde. Šobrīd dzīvo un strādā Berlīnē.

Mūkusalas Mākslas salonā būs skatāmas Ata Jākobsona un Rasas Šulcas izstādes
Foto: Rasa Šulca

Rasas Šulcas personālizstāde "Neviens neko neteica" skatāma Mazajā zālē. Rasas jaunāko gleznu centrā ir cilvēku savstarpējās attiecības, kuras nereti ir grūti aprakstāmas vai definējamas, bet sajūtamas, un tādēļ reālas un klātesošas. Jautājums - kas veido cilvēcisko attiecību un pieķeršanās pamatu? - ir Rasas darbu galvenais jautājums, stāsta salona pārstāvji.

"Neviens neko neteica, nevajadzēja. Kopā būšana runāja pati par sevi. Dažkārt ļaudis savijušies dejā vai apskāvienā. Dažkārt vienkārši novietoti gleznas telpā kādas neredzamas saiknes saistīti. Nedefinējamas, bet spēcīgas. Saites, kuru veido cilvēcisko attiecību trauslums un spilgtums. Netveramu emociju nospriegojums.  Neviens neko neteica, bet runāja ļaužu skatieni, sakaltušas ozola lapas un kosu pļava saulē." (Rasa Šulca)

Rasa Šulca (1979) beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, līdz šim sarīkojusi 4 personālizstādes un piedalījusies virknē grupu izstāžu. Dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā.

Izstāžu kuratore: Līga Lindenbauma. Ieeja izstādēs bezmaksas

Tags

Izstādes Latvijas Mākslas akadēmija Māksla Purvīša balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form