MVT Vasaras mājā atklās Andra Eglīša izstādi 'Radi, draugi, paziņas'
Foto: LETA

No šā gada 27. jūlija līdz 6. augustam fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38 būs iespēja apskatīt gleznotāja Andra Eglīša izstādi "Radi, draugi, paziņas", portālu "Delfi" informē fonda pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākums norisināsies projekta ''Ārup. Andris Grinbergs'' izstāžu cikla programmā. Izstāde "Radi, draugi, paziņas" tiks atklāta ceturtdien, 27. jūlijā, plkst. 18.00, savukārt tieši nedēļu vēlāk, 3. augustā, plkst. 18.00 gaidāma tikšanās ar mākslinieku Andri Eglīti, kurā viņš atskatīsies uz sadarbību ar Andri Grinbergu pie viena no viņa centrālajiem darbiem – "Satiktie, pazaudētie un tie, kas paliek" (2001).

Andra Eglīša izstādē "Radi, draugi, paziņas" tiks eksponēta iepriekš neizstādīta tāda paša nosaukuma gleznu sērija. Tā ir vēsturisks, pirms vienpadsmit gadiem radīts darbs, ko autors dēvē par "lauka pētījumu" – savu laikabiedru tipoloģijas fiksēšanu. Pēc vērienīgās laika pauzes Eglītis atzīst, ka interesantākais šīs sērijas tapšanā ir bijis pats kopā pabūšanas laiks ar portretējamiem, bez runāšanas – paliekot pašiem ar sevi un tomēr esot kopā. "Personiskā saskarsme, prieks un mīlestība pret cilvēkiem, un ieinteresētība. Jā, man likās, ka šis ir aizkustinošs un vienlaicīgi ne pārāk sentimentāls laika, cilvēku un manis paša dokuments. Tas ietver arī manas attiecības ar Grinbergu, tas ir tā laika vaibsts," pauž Andris Eglītis.

Andris Eglītis (1981) ir gleznotājs, "Purvīša balvas" laureāts (2013). Viņa mākslas darbu sižeti ir vides kadrējumi – ikdienas mirkļu fiksācijas. Arī tad, ja mākslinieks izvēlas attēlot cilvēkus – savus laikabiedrus –, viņš tver situāciju šķietami neitrāli, bez mēģinājuma subjektivizēt attēlojamo varoni. Tomēr Andris Eglītis ir savu mākslas darbu sižetu tiešs dalībnieks, jo viņš lielākoties glezno no dabas – plenērā vai modeļa seansā un bieži izvēlas alla prima paņēmienu. Tieša saskarsme ar attēlojamo ir būtisks priekšnoteikums Eglīša darbu tapšanai. Tas veido to pamatu, ko viņš dēvē par spēju radīt "atklāsmes mirkļus ikdienišķās detaļās". Andris Eglītis 2000. gadu sākumā bija Andra Grinberga darbu realizācijas līdzautors – fotogrāfs, operators un dalībnieks.

Izstāžu sērijas "Ārup. Andris Grinbergs" laikā, no 15. jūnija līdz 10. septembrim, fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā norisinās izstādes, performances, izrādes, lekcijas un sarunas, kurās aicināti piedalīties vairāki autori, kuriem bijusi personiska sadarbība ar Andri Grinbergu viņa radošās darbības laikā – dzejniece Ināra Eglīte, kurators Kaspars Vanags, mākslinieki Andris Eglītis, Andrejs Grants, Ivars Grāvlejs, Helēna Heinrihsone. Projekta kuratore ir topošās Andra Grinberga monogrāfijas autore Ieva Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Tags

Andris Eglītis Mākslai vajag telpu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form