Padures muižā atklās galerijas 'Alma' veidotu laikmetīgās mākslas izstādi
Foto: Privātais arhīvs, Jānis Lazdāns

No 17. septembra, līdz 30. novembrim Padures muižā būs skatāma galerijas "Alma" organizēta laikmetīgās mākslas izstāde. Izstādes kuratore – Astrīda Riņķe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta izstādes veidotāji, Padures muižu un tās parku izstādes norises laikā pārņems laikmetīgā māksla, bet vēstures liecības, kas nolasāmas tās telpās un apkārtnē, atradīsies dialogā ar mākslinieku darbiem. Ekspozīciju veidos gan jaunas, īpaši šim notikumam veidotas instalācijas un objekti, gan darbi, kas atlasīti no izstādēm, kas notikušas galerijā "Alma".

"Atšķirībā no virknes buržuāziski renovētu vai butaforiski vēsturiskotu Latvijas muižu, šī 19. gadsimtā celtā klasicisma ēka izceļas ar īpašu pietāti pret vēsturisko uzslāņojumu, kas tajā izveidojies laika gaitā, mainoties īpašniekiem, valdošajām varām, kā arī pastāvošajiem sociālajiem un ekonomiskajiem apstākļiem. Starp Padomju laika brutālajiem ieviesumiem pavīd ornamenti, ampīra krāsnis un neuzkrītošas detaļas, kas iztēlē uzbur aizgājušu laikmetu. Tāpēc tieši šeit galerijas "Alma" komanda ir nolēmusi veidot vērienīgu grupas izstādi," skaidro izstādes organizētāji.

"Tāpat kā mūsdienās tiek kritiski pārskatīts muzeja jēdziens, tā institucionālā nozīme un funkcija aktuālajos kultūras procesos, tāpat var uzdot jautājumu – kā muižām funkcionēt šodien? Vai tās kalpos par izklaides un atpūtas vietām labi situētām ģimenēm, vai tās būs privātīpašumi, kuros mūsdienu muižkungi izstādīs savus dārgumus? Iespējams, tagad muiža var darboties arī kā atvērta telpa mākslinieciskai jaunradei, kā pierādīts šeit", papildina mākslas kritiķis, izstādes tekstu autors Tomass Pārups.

Izstādes dalībnieki: Ēriks Apaļais, Andris Breže, Ivars Drulle, Kristiāna Dimitere, Krista un Reinis Dzudzilo, Vika Eksta, Kristians Fukss, Barbara Gaile, Kristaps Ģelzis, Toms Harjo, Ernests Kļaviņš, Linards Kulless, "MAREUNROL'S", Krišs Salmanis, "Tīrkultūra", Zane Tuča. Izstādes grafisko dizainu veidojis Krišs Salmanis.

Padures muiža celta 1837. gadā pēc skotu muižnieka un tirgotāja Džona Balfūra pasūtījuma. Visi ieņēmumi no ekspozīcijas apmeklējuma tiks ziedoti Padures muižas atjaunošanai.

Tags

Ēriks Apaļais Ivars Drulle Krista Dzudzillo Krišs Salmanis Reinis Dzudzillo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form