Poļu fotogrāfs Rafals Milahs Rīgā sniegs publisku lekciju
Foto: Rafals Milahs

22. oktobrī plkst. 19.00 koprades telpā "The Mill", Brīvības ielā 33-8, notiks pazīstamā poļu fotogrāfa, viena no kolektīva "Sputnik Photos" dibinātājiem, Rafala Milaha (Rafal Milach) publiskā lekcija. Lekcija notiek biedrības ISSP 2015. gada fotogrāfijas lekciju programmas ietvaros.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rafals Milahs ir viens no pazīstamākajiem laikmetīgajiem poļu fotogrāfiem. Autors vairāk nekā desmit gadus savā daiļradē ir pētījis Centrālās un Austrumeiropas valstis, un rezultātā radījis grāmatas "7 Rooms" ("7 istabas", 2011) par Krieviju un "Black Sea of Concrete" ("Melnā asfalta jūra", 2013) par Ukrainu, stāsta pasākuma rīkotāji.

2012. gadā Milahs publicēja grāmatu "In The Car with R" ("Mašīnā ar R") par savu ceļojumu uz Islandi kopā ar rakstnieku Huldaru Breidfjordu (Huldar Breidfjord), bet pagājušajā gadā "GOST Books" izdeva viņa jaunāko projektu par Baltkrieviju - "The Winners" ("Uzvarētāji"), kas bija starp nozīmīgā "Paris Photo-Aperture PhotoBook Awards" konkursa finālam izvēlētajām grāmatām.

Milaha darbi ir atzīti starptautiski nozīmīgos fotogrāfijas konkursos kā "World Press Photo", "Pictures of the Year International", "Magnum Expression Awards", u.c., kā arī izstādīti "C/O" Berlin Vācijā, "Zacheta National Gallery" Polijā, "MoCA" Šanhajā, Ķīnā, un citur.

2006. gadā kopā ar 10 citiem fotogrāfiem Milahs nodibināja kolektīvu "Sputnik Photos", kura mērķis ir dokumentēt Centrālās un Austrumeiropas valstis politiskā pārejas posmā.

Atzīmējot 25 gadus kopš PSRS sabrukuma, "Sputnik Photos" patlaban strādā pie apjomīgā projekta "Lost Territories" ("Pazudušās teritorijas") par 15 bijušajām Padomju Savienības republikām mūsdienās, ziņo "ISSP" pārstāvji.

Šā projekta ietvaros Milahs šobrīd veido fotogrāfiju sēriju par Latviju. Lekcijā Rīgā Milahs prezentēs savus darbus un stāstīs par to tapšanas procesu un savām radošajām interesēm.

Uzstāšanās notiks angļu valodā. Ieeja - bez maksas. Lekciju organizē biedrība "ISSP", kuras mērķis ir veicināt mākslas un kultūras attīstību Latvijā, organizējot pasākumus un aktivitātes fotogrāfijas izglītības nozarē.

Tags

Fotografēšana ISSP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form