'Purvīša balvas' skatītāju balsojumos uzvarējuši Ilmārs Blumbergs un Imants Lancmanis
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzoties sabiedrības balsojumam par "Purvīša balvas 2011" kandidātiem, kuru darbi no 18. februāra līdz 10.aprīlim bija apskatāmi izstāžu zālē "Arsenāls", gan izstādes norises vietā, gan portālā "Delfi" uzvarejuši laikmetīgās mākslas klasiķi Imants Lancmanis un Ilmārs Blumbergs, portālu "Delfi" informē LNMM pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

325 Purvīša balvas kandidātu izstādes apmeklētāji (jeb 24%) norādījuši, ka viņi "Purvīša balvu 2011" piešķirtu māksliniekam Imantam Lancmanim par izstādi "Piektais bauslis. Gleznu cikls "Revolūcija un karš"". Bet interneta balsojumā portālā "Delfi" 258 tā dalībnieki (jeb 41,6%) savas balsis atdevuši par Ilmāra Blumberga personālizstādi "Lietiņš līst, lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes!".

Kopumā teju 2 000 iedzīvotāju izteikuši savu viedokli par to, kuram no astoņiem Purvīša balvas kandidātiem viņu skatījumā pienāktos Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) sadarbībā ar muzeja patronu SIA "Alfor" organizētā Latvijā lielākā balva vizuālās mākslas jomā. Izstāžu zālē "Arsenāls" savu viedokli par pašmāju mākslinieku veikumu izteica 1352 balsotāji, savukārt interneta balsojumā portālā Delfi.lv - 625 balsotāji.

Otrajā vietā pēc iedzīvotāju balsojuma izstāžu zālē "Arsenāls" ierindojusies Inta Ruka ar personālizstādi "Amālijas iela 5a" (21%), bet trešajā vietā - "Purvīša balvas 2011" ieguvējs Kristaps Ģelzis ar personālizstādi "Varbūt" ("Maybe") (17%).

Savukārt balsojumā portālā Delfi.lv sabiedrība otro vietu piešķīrusi "Purvīša balvas 2011" ieguvējam Kristapam Ģelzim (25,3%), bet trešo vietu - Kristīnei Kursišai par personālizstādi "Ārpus kontroles" (16,1%). Abos balsojumos arī pārējiem Purvīša balvas kandidātiem - Kasparam Podniekam, Krišam Salmanim un Mārtiņam Ratnikam - bijuši savi atbalstītāji.

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi un aktivitāti balsojuma laikā, izlozē noteiktas arī divas laimīgās balsojuma dalībnieces, kuras ieguvušas LNMM abonementu. Turpmāk veselu gadu bez maksas muzeja organizētās izstādes varēs apmeklēt rīdziniece Maruta Melberga, kura balsoja internetā, un valmieriete Lelde Ataudziņa, kura patlaban mācās Rīgā, Latvijas Kultūras koledžā, - viņa par savu favorītu nobalsoja izstāžu zālē "Arsenāls".

Jāatgādina, ka otrā Purvīša balva tika pasniegta šī gada 18.februārī un to ieguva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi "Varbūt" ("Maybe"). Savukārt pirmo Purvīša balvu 2009.gadā ieguva māksliniece Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude."

"Purvīša balva" tika iedibināta 2008.gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kuri pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis augstāko ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas vērtējumu. Balvas apjoms ir 20.000 latu (ieskaitot nodokļus). Līdz šim tā ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form