Rīgā būs skatāma Zviedru mākslinieka Dawid personālizstāde 'Rost/Rust'
Foto: Publicitātes foto

No 8. maija līdz 5. jūnijam Rīgas Mākslas telpas Intro zālē notiks zviedru mākslinieka Dawid personālizstāde "Rost/Rust" (Rūsa). Izstāde notiek Rīgas Fotomēneša 2014 un Eiropas kultūras programmas ietvaros.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji, Bjērns Dāvidsons (Björn Dawidsson, 1949), pazīstams ar pseidonīmu Dawid, ir viens no Zviedrijas atzītākajiem un zināmākajiem māksliniekiem, kas strādā fotogrāfijas medijā. Viņa karjera aizsākas pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, un kritiķi viņu nosauca par pēdējo modernisma un pirmo postmodernisma pārstāvi.

Izstāde "Rost/Rust", kas savā laikā Zviedrijā izraisīja diskusijas un mainīja priekšstatu par fotogrāfiju kā mediju, ir viena no slavenākajām mākslinieka sērijām. Autors savas fotogrāfijas iegūst bez fotokameras palīdzības, izmantojot fotogrammas tehniku - uz lielformāta 8x10 collu negatīviem tiek novietoti dažādi priekšmeti, piemēram, skārda plāksnes, instrumenti un pēc tam negatīvs tiek eksponēts gaismā. Tad negatīvs tiek attīstīts un no tā kopēts fotopalielinājums.

"Rost/Rust" pirmā izstāde notika 1983. gadā Modernās Mākslas muzejā (Moderna Museet) Stokholmā (Zviedrija) un tā izraisīja daudz pretrunīgu diskusiju par fotogrāfiju kā mākslas mediju.

Uz Rīgu izstādi atveda kuratore un galerijas "Grundemark Nilsson Gallery" (Berlīne / Vācija) pārstāve Nina Grundemark (Zviedrija).

8. maijā plkst. 16 Rīgas Mākslas telpā notiks tikšanās ar izstādes mākslinieku un kuratori.

Vairāk par Rīgas Fotomēnesis 2014 programmu - www.rigaphotomonth.com.

Tags

Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form