'Rīgas fotomēnesis' aicina pieteikties dalībai fotoizstādē pilsētvidē
Foto: PantherMedia/Scanpix

Festivāls "Rīgas fotomēnesis" sadarbībā ar "JCDecaux" izsludina fotogrāfiju konkursu par tēmu "Teritorijas, robežas un savienojumi". Iesūtītās fotogrāfijas vērtēs starptautiska žūrija, un izvēlētie darbi tiks iekļauti fotoizstādē Rīgas pilsētvidē 2016. gada maijā, izmantojot "JCDecaux" reklāmas stendus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai veicinātu autorfotogrāfijas ienākšanu pilsētvidē, festivāls "Rīgas fotomēnesis" aicina fotogrāfus no visas pasaules iesūtīt jau gatavas vai izveidot jaunas fotogrāfijas saistībā ar izstādes tēmu. Tā ir iespēja fotogrāfiem savus darbus parādīt plašākai publikai Baltijas lielākajā pilsētā un piedalīties vienā no galvenajiem foto pasākumiem reģionā, stāsta pasākuma rīkotāji.

Fotogrāfi tiek aicināti interpretēt konkursa tēmu atbilstoši viņu personīgajai pieredzei. Konkursa organizatori ir atvērti un ieinteresēti redzēt tēmas interpretācijas gan kā dziļi personīgus un privātus stāstus, gan kā kritiskus sociālpolitiskus vēstījumus par lokāliem un globāliem notikumiem.

Konkursā iesūtītos darbus vērtēs slavenais zviedru fotogrāfs un kurators JH Engstrēms, Šveices fotožurnāla "Yet" redaktors Salvatore Vitale, Minskas Fotomēneša direktors Andrejs Lenkevičs, lielākā Anglijas fotofestivāla "Format" direktore Luīze Klementsa, Helsinku "Hop" fotofestivāla direktors Rui Prata, Krievijas interneta žurnāla "photographer.ru" redaktors Andrejs Bezukladņikovs, kā arī "JCDecaux" Latvija direktore Jeļena Brokāne.

Fotogrāfijas konkursam iespējams iesūtīt festivāla mājas lapā līdz 2016. gada 1. februārim. Uzvaretāju darbi būs skatāmi nākamgad maijā festivāla "Rīgas fotomēnesis 2016" laikā.

"Rīgas fotomēnesis" ir lielākais fotofestivāls Latvijā, kurš norisinās kopš 2014. gada. Festivāla mērķis ir veidot Rīgu par starptautiski ievērojamu fotogrāfijas platformu, kur satiekas Ziemeļu, Baltijas un Austrumeiropas valstu fotogrāfija, radot pamatu domu apmaiņai un jaunām idejām, stāsta festivāla rīkotāji. "Rīgas fotomēnesi 2016" organizē biedrības "Rīgas fotomēnesis", ISSP, žurnāls "Foto kvartāls" sadarbībā ar citiem partneriem Latvijā un ārvalstīs.

Tags

Fotogrāfijas ISSP Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form