Siguldā atklās vērienīgu Latvijas mākslinieku keramikas izstādi
Foto: Ginta Zīverte

Siguldas kultūras centrs "Siguldas devons" 9. jūnija tiks atklāta vērienīga keramikas izstāde "Satikšanās", kas sniegs ieskatu Latvijas laikmetīgās keramikas daudzveidībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē organizatori, Latvijas keramikas asociācijas rīkotajā izstādē būs aplūkojama lielizmēra vides keramika, lietojami trauki, smalki porcelāna gleznojumi, nacionālais mantojums, sīkplastika, dekoratīvi veidojumi, dažādas tehnoloģijas, māls, porcelāns, akmensmasa un šamots. Darbu autori, kuri kā savas daiļrades izteiksmes līdzekli izmanto keramikas materiālus, ir keramiķi, dizaineri, mākslinieki, tostarp starptautiski atzīti, kā arī studenti, kuriem šī ir pirmā izstāde.

Izstādes nosaukums "Satikšanās" izvēlēts kā apliecinājums tam, ka latviešu tradīcijas ir bagātīgas un Latvijas keramikai ir stabila, profesionāla šodiena un pārliecinoša nākotnes perspektīva. Izstāde sniedz priekšstatu par daudzpusību Latvijas keramikā. Šoreiz Sigulda ir tikšanās un komunikācijas vieta, lai parādītu keramikas plašās iespējas un radītu priekšstatu par vienotu Latvijas keramikas kopainu, raksta organizatori.

Izstādē ar saviem darbiem piedalās 49 Latvijas mākslinieki: Sanita Ābelīte, Rudīte Jēkabsone, Dace Grīnberga, Līga Skariņa, Inese Līne, Inese Brants, Orests Misjko, Diāna Vernera, Zanda Priedniece, Sanita Mickus, Kristīne Cukura, Ingrīda Žagata, Imants Klīdzējs, Ilona Romule, Haralds Jegodzienskis, Dace Ziemele, Aija Liskupa, Aleksandrs Zobens, Alise Mediņa, Astra Šēnberga, Beatrise Kaktiņa, Dace Blūma, Daina Zvanītāja & Irēna Vipule, Dainis Lesiņš, Elita Šmēdiņa, Ieva Jurka, Ivanda Spulle Meiere, Kristīne Zobena Zālīte, Lauris Krauze, Ojūna Batbajara, Žanete Žvīgure, Ženija Loginova, Gita Ābola, Arta Baltā, Elita Taube, Ilze Dilāne, Inita Reimandova, Sandra Ulmane, Agnese Sunepa, Ainārs Rimicāns, Maira Karstā, Eleonora Pastare, Elīna Titāne, Lilija Zeiļa, Aivars Baranovskis, Inese Margeviča, Armands Jaspers, Una Gura un Elīna Zariņa.

Izstāde apskatāma no 9. jūnija līdz 11. jūlijam.

Latvijas Keramikas asociācija (LKA) ir organizācija, kas dibināta, lai veicinātu Latvijas keramikas kā kultūras un ekonomikas jomas būtiskas un tradicionālas sastāvdaļas turpmāko attīstību, veidotu dialogu un sadarbību starp keramikas jomas dažādajiem dalībniekiem, popularizētu keramiku, atbalstītu Latvijas keramiķus un citas ieinteresētās puses šo mērķu īstenošanā. LKA rīko keramikas izstādes Latvijā un ārvalstīs, organizē lekcijas un radošās darbnīcas, sadarbojas ar izglītības iestādēm un atbalsta keramiķu profesionālo pilnveidi.

Izstāde notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda, kultūras centra "Siguldas devons" un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atbalstu.

Tags

Siguldas devons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form