Skolēnu brīvlaikā aicina apmeklēt Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izstādes
Foto: Filips Šmits

Skolēnu brīvlaikā, kas gaidāms no 22. līdz 28. oktobrim, Pirmā Rīgas laikmetīgās mākslas biennale (RIBOCA1) aicina skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus apmeklēt izstādi un attīstīt savu vizuālo pieredzi, portālu "Delfi" informē biennāles pārstāvji.

Biennāles apmeklējuma laikā pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem ir sagatavotas īpašas darba burtnīcas (pieejamas RIBOCA norises vietās), kas aicina palūkoties uz mākslas darbiem no cita skatu punkta. Biennāles organizatori atgādina, ka bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja ir bez maksas, kā arī par draudzīgu cenu iespējams iegādāties ģimenes biļeti.

RIBOCA1 galvenajā norises vietā, Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā ik svētdienu pulksten 11.00 tie vadīta īpaši bērniem pielāgota ekskursija, kas iepazīstina biennāles izstādi, pēc kuras seko radošā darbnīca mākslinieka vadībā.

21. oktobrī darbnīcu vadīs māksliniece Lote Vilma Vītiņa, iedvesmojot veidot pašportretus no padomju laika apsveikumu kartiņām ar ziediem kolāžas tehnikā. Noslēdzošajā darbnīcā un pēdējā biennāles norises dienā, 28. oktobrī, tiks veidoti jauni tēli un formas Ilzes Egles vadītajā darbnīcā "Dekonstruē un radi". Dalības darbnīcās ir bez maksas, ekskursijā – ar derīgu izstādes biļeti.

Vidusskolēniem saistoša būs īpaši Rīgai radītā konceptuālā ekskursija, kuru veidojusi zviedru māksliniece Saskija Holmkvista (Saskia Holmkvist). Tūres laikā, apmeklējot vairākas zīmīgas pieturvietas, tās dalībnieki tiek iepazīstināti ar 80. gados aktuālām vietām, kas tolaik bija īpaši nozīmīgas alternatīvajai kultūrai. Izklāstot ne tikai atmiņas par konkrēto laiku, brīdi īsi pirms atmodas, un skatījumus uz tā laika notikumiem, stundu ilgā tūre veidota savdabīgā formātā, kā izzinoša pieredze. Organizatori aicina rūpīgi izplānot savu brīvdienu grafiku – ekskursijas tiek vadītas nedēļas nogalēs, taču tās iespējams pieredzēt vien līdz 28. oktobrim.

Īpaši atzīmējot pēdējo norises nedēļu, RIBOCA1 norises vietas būs atvērtas apmeklētājiem arī pirmdien un otrdien, 22. un 23. oktobrī, no pulksten 11.00 līdz 20.00. Savukārt trešdien, 24. oktobrī, no pulksten 10.00 līdz 18.00 visas norises vietas būs pieejamas bez ieejas biļetes.

Tags

RIBOCA

Comment Form