Mākslas dienu ietvaros Latvijas mākslinieku savienība (LMS) organizē porcelāna virsglazūras apgleznošanas simpoziju. Simpozija mērķis ir iesaistīt izcilus latviešu māksliniekus - gleznotājus, grafiķus - lai varētu atjaunot porcelāna apgleznošanas tradīcijas Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Simpozijā piedalīsies mākslinieki Aija Zariņa, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Sandra Krastiņa, Ieva Iltnere, Tatjana Krivenkova, Helēna Heinrihsone, Ivars Heinrihsons, Ieva Maurīta, Kristiāna Dimitere, Dace Lielā, Maruta Raude, Andrejs Ameļkovičs, Ieva Jurjāne, Roberts Koļcovs.

Darbnīcas vadīs Inese Brants, Pēteris Martinsons (Latvija) un Sergejs Sokolovs (Sanktpēterburgas porcelāna fabrika). Porcelāna apgleznošanas iecere ir inspirēta, atskatoties Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas (20.gadsimta 20.-30.gadi) un viņu vadītās darbnīcas "Baltars" radošajā darbībā, kas guvusi starptautisku atzinību.

Vienu no Mākslas dienu noslēguma pasākumiem veidos apgleznoto porcelāna trauku izstāde, kas būs aplūkojama arī Rīgā. Porcelāna apgleznošanas simpozijs notiks līdz 12.maijam Zvārtavas starptautiskajā mākslas un izglītības centrā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form