'Survival Kit 8' noslēgumā – darbnīcas, diskusijas, lekcijas un simpozijs
Foto: Andrejs Strokins

Laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 8" noslēguma nedēļā, līdz 25. septembrim, K.K. fon Stricka villā paralēli izstādei norisināsies gan radošās darbnīcas, gan diskusijas un lekcijas, kā arī simpozijs, portālu "Delfi" informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāvji.

Festivāls ar tēmas nosaukumu "Sabiedrības akupunktūra" šogad pievēršas ezotērikai, spirituālismam, misticismam un citām netradicionālām praksēm. Festivāla kuratores – Solvita Krese un Inga Lāce.

Ceturtdien, 22. septembrī, K.K. fon Stricka villā norisināsies Svena Kuzmina vadītā diskusija "Ārpus īstenības: saruna par spirituāliem meklējumiem mākslā un kultūrā", kuras dalībnieku vidū ir Miķelis Fišers, Andrejs Grants un Kate Krolle. Piektdien, 23. septembrī, notiks itāļu mākslinieces Kjāras Fumajas (Chiara Fumai) radošā darbnīca "Spēka zīmju veidošanas tehnika". Iedvesmu rodot angļu mākslinieka un okultista Ostina Osmana Spēra (Austin Osman Spare, 1886 – 1956) "Vēlmju alfabētā", māksliniece meistarklasē skaidros, kā ar maģisku zīmju palīdzību iespējams ietekmēt zemapziņu. Kjāras Fumajas darbs "Ļauno garu grāmata", kas veidots, kā autore norāda, ar slavenās 19. gadsimta ekstrasenses Euzapijas Paladīno palīdzību, apskatāms festivāla izstādē K.K. fon Stricka villā līdz 25. septembrim.

Sestdien, 24. septembrī, visas dienas garumā K.K. fon Stricka villā notiks simpozijs "Viss ir visā", kura laikā apmeklētāji aicināti noklausīties dāņu mākslinieces Leas Porsageres stāstījumu par savu mākslas darbu tapšanu, latviešu mākslas zinātnieces, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kuratores Elitas Ansones lekciju "Eksperiments ar neredzamo pasauli", kā arī īru kuratora Padrika E. Mūra lekciju "Investigations Into the Super-physical".

Simpozija programmā notiks arī Saimona van der Vīla un Hannas Klaubertes lekcija – radošā darbnīca "The Mushrooms at the End of the World and Beyond". "Pēc tam, kad Hirosima 1945. gadā tika noslaucīta no zemes virsmas, pirmie organismi, kas atgriezās pilsētas gruvešos, bija visdažādāko veidu sēnes. Sēnes uzsūc un uzkrāj radioaktivitāti, bet dažas no tām, kā nesen atklājuši zinātnieki, spēj radioaktīvos starus pārveidot tā, lai ievērojami pastiprinātu augšanas spējas, negūstot kaitējumu no vielām, kas nāvējošas cilvēkiem. Sēnes tēls ir sarežģītā veidā saistīts gan ar pasaules bojāeju, gan arī tās atdzimšanu. Kodolsprādziens izveido mākoni sēnes formā, savukārt "gatavībnieki" (preppers), kas savos mājās izbūvētajos bunkuros gaida apokalipsi, apgūst sēņkopības iemaņas, lai izdzīvotu," ar lekciju iepazīstina tās autori.

Festivāla pēdējā apskates dienā, 25. septembrī, plkst. 14.00 vēl iespējams aplūkot festivāla izstādi un doties ekskursijā, kuru vadīs kuratores Solvita Krese un Inga Lāce.

'Survival Kit 8' noslēgumā – darbnīcas, diskusijas, lekcijas un simpozijs
Foto: Andrejs Strokins

Līdz 25. septembrim festivāla izstādē K.K. fon Stricka villā pieejama īpaša izglītības programma ģimenēm ar bērniem – uzdevumu lapas veidotas, lai iepazīstinātu bērnus ar Žaņa Valdheima, Miķeļa Fišera un citu mākslinieku koncepcijām un darbiem. 25. septembrī plkst. 12.00 izstādes telpās notiks arī jogas rotaļa bērniem, kuru vadīs Līva Kupča.

Līdz 24.septembrim vēl iespējams apskatīt arī mākslinieka Florisa Šēnfelda (Floris Schönfeld) darbu "Īss ieskats Damagomi grupas vēsturē" Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, savukārt tirdzniecības centra "Galerija Centrs" pirmajā stāvā līdz 25. septembrim aplūkojama Artūra Virtmaņa mākslas instalācija.

Lai apmeklētu Kjāras Fumajas un Saimona van der Vīla un Hannas Klaubertes radošās darbnīcas, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās ierobežota dalībnieku skaita dēļ. Pilna "Survival Kit 8" programma pieejama festivāla mājas lapā survivalkit.lv.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit" radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā, un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz mūsdienu pasaules aktualitātēm, apzinot dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Ik gadu festivālam tiek izvēlēta jauna norises vieta – kāda no Rīgas tukšajām ēkām, tādā veidā iezīmējot tās potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas.

'Survival Kit 8' noslēgumā – darbnīcas, diskusijas, lekcijas un simpozijs
Foto: Andrejs Strokins

Tags

Survival Kit

Comment Form