Foto: Publicitātes attēls
Tallinā, muzejā "Fotografiska" aplūkojama interaktīva ekspozīcija "Pikseļu sapņi" ar darbiem, ko radījis mākslīgais intelekts un apmeklētāji, kuri atklājuši tam savus sapņus un fantāzijas.

Izstāde tika atklāta 15. martā un ikviens interesents joprojām var līdzdarboties tās veidošanā, atsūtot muzejam savu vēstījumu. Balstoties uz šiem vēstījumiem mākslīgais intelekts turpinās radīt jaunus darbus, kuri būs apskatāmi līdz pat 15. maijam. Izstāde apvieno mākslas darbus, kuriem nav konkrēta autora un kuri pastāvēs ierobežotu laika posmu. Līdz šim darbu tapšanā piedalījušies aptuveni 1000 interesenti.

Izstādes tapšanas un atklāšanas laikā ikviens interesents varēja pastāstīt par saviem sapņiem mākslīgajam intelektam, veicot ierakstu īpašā tiešsaistes platformā. Mākslīgais intelekts apstrādāja lietotāju pieprasījumus un radīja tiem atbilstošus mākslas darbus. Tādējādi nav iespējams noteikt konkrētu autoru darbiem, kas reāllaikā tiek projicēti uz muzeja sienām. Lai gan mākslas pasaulē mākslīgais intelekts nereti tiek uzskatīts par nevēlamu viesi, pēdējos gados tā ietekme daudzās jomās kļūst aizvien būtiskāka.

"Viens no mākslas uzdevumiem ir runāt par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, tieši tāpēc arī radās ideja par izstādi "Pikseļu sapņi" – lai uzsāktu diskusiju par mākslīgā intelekta ietekmi mākslas pasaulē. Pirmajā mirklī var šķist, ka šī izstāde ir tikai izklaidējoša, taču ceram, ka tā liks aizdomāties, vai mākslīgā intelekta attīstības ietekmē mākslas vērtība pieaugs vai samazināsies? Vai ir iespējams, ka mākslīgā intelekta radītie darbi skatītājiem patiks vairāk nekā mākslinieku veikums? Ja ļausim mākslīgajam intelektam aizvien vairāk domāt un rīkoties mūsu vietā, vai mēs nezaudēsim daļu savu iemaņu un spēju un neatteiksimies no mūsos apslēptā potenciāla?" projekta ideju komentē "Fotografiska" zīmola menedžeris Jorvens Vijliks.

Sadarbojoties muzejam un tirdzniecības centam "Kaubamaja", radīta ne tikai interaktīvā izstāde, bet arī unikāls veikala vizuālais tēls un apģērbu dizains, kura tapšanā līdzdarbojās arī zīmols "Ma+Ke Lab". Ar mākslīgā intelekta palīdzību radītos apģērbus iespējams iegādāties gan muzeja veikalā, gan tiešsaistē.

Izstāde ir interaktīva un tajā joprojām tiek radīti jauni darbi, to tapšanā aicināts piedalīties ikviens interesents, nosūtot savu vēstījumu. Plašāka informācija par to, kā piedalīties izstādes veidošanā, atrodama muzeja mājaslapā. Darbi būs apskatāmi līdz 15. maijam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!