Tallinā durvis vērs starptautiskais mākslas centrs 'Kai'
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 20. septembrī, Tallinā, ar amerikāņu mākslinieces Rafaēlas Šērlijas (Raphaele Shirley) performanci, tiks atvērts starptautiskais mākslas centrs "Kai", portālu "Delfi" informē mākslas centra pārstāve Eeva Lillemägi.

Rafaēlas Šērlijas performance notiks saulrietā pulksten 19.28 ārā pie kultūras centra, un tās laikā no jūras, sauszemes un gaisa vērojamu īslaicīgu skulptūru.

""Kai" mākslas centrs" būs jaunā Tallinas kultūras sirds pie jūras, kas savīs apkārtnes vēsturi un tai raksturīgo arhitektūru ar modernās mākslas un kultūras pasauli. Noblesnera ostas pilsētiņā, kādreizējās slepenās zemūdeņu rūpnīcas simtgadīgajā rūpniecības ēkā apmeklētājus gaidīs izstādes, mākslas un vērtīgo filmu kino, bet oktobrī tiks atvērtas četras ēstuves, kultūras nozares vadītāju kopbirojs, kā arī starptautiskā rezidentūras programma.

"Mākslas centrs "Kai" zem viena jumta apvienos lielu daļu mākslas lauka kūsājošās enerģijas. Unikālā rūpniecības ēka pie Tallinas līča, kas renovēta modernās mākslas izrādīšanai, noenkuros Igaunijā starptautiski ievērojamu mākslu un radīs tai nepieciešamo atbalsta struktūru," pastāstīja "Kai" programmas vadītāja Karina Lānso (Karin Laansoo).

Pirmā mākslas centra "Kai" izstāde ir Hannas Lauras Kaljo kurētā starptautiskā grupas izstāde "Ļauj savai uzmanībai.... atslābt un izplūst", kas veido daļu no Tallinas foto mēneša mūsdienu mākslas biennāles pamatprogrammas. Izstāde būs apskatāma līdz 1. decembrim, turklāt izstādes biļete ļaus to apmeklēt divas reizes.

Savukārt 21. un 22. septembrī mākslas centrā "Kai" notiks ekskursijas igauņu, krievu un angļu valodā, kas iepazīstinās ar ēku un izstādi.

Līdzās izstādei mākslas centrs "Kai" piedāvās filmu un pasākumu programmu, kas tiek kūrēta, sadarbojoties Igaunijas un starptautiskajām kultūras organizācijām. No 27. līdz 29. septembrim mākslas centrā "Kai" notiks Igaunijā vienīgais mākslas gadatirgus "Foto Tallinn", ber oktobrī mākslas centra "Kai" pirmajā stāvā durvis vērs restorāni un kokteiļu bāri.

Mākslas centra "Kai" darbu organizē Igaunijas Mūsdienu mākslas attīstības centrs. Mākslas centrs "Kai" – vieta Noblesnera ostas pilsētiņā, kur satiekas māksla un kultūra – ir vienreizējs gan no atrašanās vietas, gan arī uzbūves viedokļa – centrs atrodas unikālā ēkā ar raibu vēsturi un sniedz novatorisku un atklātu sadarbības modeli mākslas profesionāļiem, kā arī piedāvā pasaules līmeņa kultūras un garšu baudījumu plašākai publikai.

Mākslas centra "Kai" atrašanās vietas adrese ir Peetri 12, Tallina, Igaunija.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form