Valentīndienā 'Digital Art House' atklās divas jaunas izstādes
Foto: Publicitātes attēli

"Digital Art House", Skolas ielā 2, Rīgā, Valentīndienā, 14. februārī, tiks atklātas divas jaunas multimediālās izstādes: "Van Gogs. Vēstules Teo" un "Kosmoss. Stāsts par nezināmo", portālu "Delfi" informē "Digital Art House" pārstāvji.

"Abas izstādes katra atšķirīgi liek aizdomāties par niecības nīcību un tuvu attiecību svarīgumu. Izstādē "Van Gogs. Vēstules Teo" pulsē mākslinieka gars — var gandrīz fiziski sajust viņa skaudro vientulību. "Tādos brīžos gribas apskaut mīļoto un vairs neatlaist." "Kosmoss", protams, ir pavisam citāda izstāde. Lai gan tā ļauj pilnīgi izjust Visuma plašumu un cilvēka trauslumu, multimediālā izrāde uzjundī nevis melanholisku, bet gan romantisku noskaņu," stāsta "Digital Art House" līdzdibinātājs Jurijs Getalo.

"Kosmoss. Stāsts par nezināmo" ir jauna, eksperimentāla "Digital Art House" izrāde, kas veltīta Visuma skaistumam un pārsteidzošajai daudzveidībai, kuras daļa esam arī mēs. Skatītāji varēs aplūkot tālu zvaigznāju ainavas, doties ceļojumā cauri galaktikai un ar jaunāko datorgrafikas tehnoloģiju palīdzību pārcelties atklātā kosmosā.

"Kopš neatminamiem laikiem mīlētāji kopā ir lūkojušies zvaigznēs. Aizturējuši elpu, viņi saviļņoti pārdzīvoja šī laimīgā divatnes mirkļa trauslumu un īslaicīgumu. Tomēr mūsdienu pilsētās zvaigznes gandrīz nekad nav redzamas, it sevišķi februāra mākoņainajās naktīs. Mēs priecājamies, ka izstāde, kas pirmo reizi vērs durvis 14. februārī, ļaus mīlētājiem tik un tā apjūsmot tālo zvaigžņu mirdzumu debesjumā," piebilst Getalo.

Tos, kas ar lielāku pietāti izturas pret Vinsenta van Goga garabērniem, nevis Visumu, iepriecinās jaunas multimediālās izstādes atvēršana, kas veltīta viņa darbiem. "Vēstules Teo" ir neticami jutekliska multimediāla izrāde, kas pamatojas uz vēstulēm brālim. Tās nav tikai vēstules tuviniekam, tā ir dižā mākslinieka saruna pašam ar sevi, Dievu un pasauli. "Van Goga vēstulēs brālim Teo pulsē mākslinieka gars: izstumtā vientulība, nervoza sadzīves uztvere, skumjas pēc dvēseļu radniecības ar personu, ko viņš uzskatīja par domubiedru — Gogēnu," stāsta kultūrpētnieks Deniss Hanovs. "Vēstules ir dzīvas gleznas, nesaprastā dzīves visspilgtākā panorāma, personības, ko sabiedrība gribēja izstumt un aizmirst, bet kas kļuva par pavērsiena punktu glezniecības vēsturē. Viņa darbos bezpalīdzība saplūst ar bērnišķīgu sajūsmu un izmisumu, vēlmi krāsās rast lietu un ļaužu slepeno dzīvi."

Skatītāji varēs ne tikai aplūkot vairāk nekā 400 dižā meistara šedevru, kas gleznoti dažādos dzīves posmos — dzīvojot un strādājot Nīderlandē, Parīzē, Arlā un Overā pie Uāzas —, bet arī izjust viņa pasauli caur vēstuļu prizmu, kas ir rakstītas pirmajā personā un atsedz meistara dvēseli un emocijas.

"Digital Art House" ir multimediālu izstāžu un izglītojošu programmu radošais klasteris, kā arī gan vietējo, gan starptautisko kultūras un izstāžu projektu īstenošanas platforma. Vairāk nekā 1700 kvadrātmetru telpā, kas atrodas trīs stāvos Skolas ielā 2, Rīgā, apmeklētājiem ir iespēja aplūkot pasaules vēstures izcilāko mākslinieku multimediālās izstādes, interaktīvās instalācijas, gremdēties virtuālajā realitātē, izzināt vēsturi kādā no izglītojošajiem sarīkojumiem, kā arī apspriest visu redzēto restorānā ar mūziķu priekšnesumiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form