Valmierā top vides mākslas darbs 'Maģistrāle Pļava'
Foto: Publicitātes attēli

Valmiera kā viena no dalībpilsētām šogad ir iesaistījusies "GreenFest'21" mākslas festivālā – mākslas un vides mijiedarbībā balstītā notikumā, kura laikā no maija līdz oktobrim Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Gaujas Nacionālā parka perifērijās tiks radīti vides mākslas objekti. Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) piesaka dalību festivālā ar projektu "Maģistrāle Pļava", kura izveide tiek uzsākta 7. maijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mākslas festivāla laikā, veidojot vides mākslas objektus, zinātniski radošā komanda izskata dažādu dzīvotņu izzušanas problemātiku. Tas ir tiešs videi nedraudzīgas saimniekošanas rezultāts, norādot uz sekām ilgtermiņā. Šī gada festivāla tēma ir "Kad bites no planētas pazudīs pavisam, cilvēkam paliks tikai četri gadi, ko izdzīvot" (Moriss Materlinks).

Projekta "Maģistrāle Pļava" laikā Valmierā tiks veidota dabiskā pļava, vairojot un stiprinot pilsētā sastopamo augu un dzīvnieku bioloģisko daudzveidību. VDMV iecerējusi dabiskajā pļavā izpļaut noteiktas kontūras – celiņus un/vai laukumus –, kur apmeklētājiem iespējams vērot dabiskās un mākslīgi veidotās vides atšķirības. Tādējādi uzmanība tiks vērsta uz dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivētā zāliena vienveidību. Objektu laika gaitā līdz "GreenFest'21" mākslas festivāla beigām oktobrī paredzēts pakāpeniski papildināt ar vizuālā herbārija attēliem, nosaukumiem latviešu un latīņu valodās un aprakstiem – dabas studiju zīmējumiem, kurus mākslas skolas audzēkņi radīs plenēra laikā. Tāpat arī tiks piesaistīti nozaru speciālisti un organizēti izglītojoši pasākumi pļavā. Objektā paredzēta arī privātās pamatskolas "ZAĻĀ SKOLA" audzēkņu veidotas bišu un kukaiņu mājiņas uzstādīšana, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu plānota objekta iemūžināšana ar dronu, citu sadarbības partneru un iedzīvotāju iesaiste.

Vides mākslas darbs "Maģistrāle Pļava" atradīsies Dīvaliņa pļavās Valmierā. Tā ir ar plašiem, ik gadu pļautiem, bet ne mērķtiecīgi veidotiem zālājiem klāta teritorija, kur pļavas zaļajā zonā krustojas cilvēku iestaigātas mazās maģistrāles.

""Maģistrāle Pļava" būs vienlaikus mācību vide arī visiem tās apmeklētājiem – vai un kā spēsim šādu dabas bagātību veidot un saglabāt tepat mums līdzās. Tā būs dabas un cilvēka mijiedarbība, kur katrs būsim aicināti paviesoties, baudīt un mācīties, taču arī saudzēt un arvien vairāk iestāties par šādu dabas bagātību saglabāšanu un vairošanu," par projektu stāsta VDMV direktore Inese Mētriņa. Pļava sāks ziedēt jau šajā vasarā, bet nākamajā gadā krāšņo ziedu būs vēl vairāk, jo augu atjaunošanai un augšanai nepieciešams ilgāks periods.

"GreenFest'21" mākslas festivālu organizē biedrība "GreenFest". Mākslas festivāls veidojies no "GreenFest", kas pēdējo trīs gadu laikā kļuvis par gaidītu notikumu Siguldā, Zaļās Villas kvartālā, aicinot pievērsties tādām vērtībām kā "Dzīvo zaļi. Rīkojies viedi. Dzīvo veselīgi". Šis ir pirmais gads, kad notiek "GreenFest" mākslas festivāls, kas tiecas dabīgi plesties pa Gaujas Nacionālā parka teritoriju, lai kļūtu par pirmo bioloģisko reģionu Latvijā. Valmierā plānota divu Mākslas festivāla vides mākslas objektu izveide.

Tags

Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form