Vorhola darbi rotās konservu kārbas
Foto: AFP/Scanpix

Amerikāņu konservu ražotājs"Campbell's", kura tomātu zupas kārbas savulaik savos darbos iemūžinājis popārta kulta personība Endijs Vorhols, laidis klajā slaveno zupu ar Vorholam veltītu iepakojuma dizainu, raksta ārvalstu prese.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tādējādi "Campbell's" vēlējies atzīmēt slavenās Vorhola darbu sērijas 50. gadadienu.

Kā vēsta Vorhola biogrāfija, mākslinieks 20 gadus pēc kārtas ik dienas maltītē ēdis '"Campbell's" tomātu zupu. Pirmā tomātu zupas darbu sērija tika publiskota 1962. gadā un kopš tā laika šie Vorhola darbi ir viens no popārta simboliem, izraisot veselu tendenci mākslas darbos attēlot ikdienišķus sadzīves priekšmetus.

Vēlākajos gados Vorhols ne reizi vien atgriezās pie sava iecienītā ēdiena un mākslas objekta .

Jaunās sērijas "Campbell's" kārbas ir noformētas košās krāsās, tās varēs iegādāties tikai ASV veikalu tīklā "Target". Īpašajām kārbām tirdzniecībā vajadzēja nonākt tikai 2. septembrī, taču atsevišķi veikali pasteigušies un "Vorholiskās" kārbas jau laiduši tirdzniecībā. Šobrīd slaveno zupu jau var iegādāties "eBay".

Šī nav pirmā reize, kad "Campbell's"savas produkcijas iepakojumu velta Vorholam. Jau 2004. gadā, kad"Campbell's"atzīmēja savas pastāvēšanas 150. jubileju, tomātu zupas noformējumā tikai izmantori Vorhola darbu motīvi. Toreiz arī tika atklāta tematiskainterneta vietne "Art of Soup"

Tags

Endijs Vorhols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form