Zatlers 'atviegloti uzelpo': gleznotāja veidotais portrets labāks par gaidīto
Foto: LETA

Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers (Reformu partija) jau ir redzējis savu mākslinieka Rituma Ivanova gleznoto portretu un ir apmierināts ar rezultātu, kurš ir labāks, nekā eksprezidents bija gaidījis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zatlers atzina, ka viņu mocījis uztraukums par mākslas darba rezultātu, bet, darba starpposmā apskatot gleznu, viņš ir palicis apmierināts ar redzēto.

"Ja kāds glezno jūsu portretu, vienmēr ir neliels uztraukums par to, kādas sajūtas radīsies. Es esmu pateicīgs māksliniekam Ivanovam, jo glezna ir daudz labāka, nekā biju iedomājies," viņš teica.

Zatlers norādīja, ka gleznots, stāvot kājās, un portreta tapšanai viņam vajadzējis pozēt gan klātienē, gan piedalīties fotosesijā. Bijušais prezidents ir apmierināts ne vien ar gleznotāja profesionālo meistarību, bet arī nopietno mākslinieka attieksmi un pietāti pret viņu kā personu.

Bijušais prezidents sacīja, ka līdz ar jauna mākslinieka piesaistīšanu līdz šim nelielajā prezidentu parādes portretu gleznošanas tradīcijā ienāks jauns stils, kas Zatleru ļoti apmierina.

"Esmu gleznu mīļotājs, un gleznas man vienmēr ir devušas pozitīvus emociju lādiņus. Šajā gadījumā mans portrets, gleznotāja Ivanova zīmēts, man deva pozitīvas emocijas," pastāstīja Zatlers.

Viņš piebilda, ka prezidentu portretu gleznošanas tradīcija ir ļoti atzīstama un katrai valstij sava tradīcija ir jākopj, jo katra iestāde grib redzēt savu vēsturisko pēctecību un sajust šīs vēsturiskās saknes.

Pirmās brīvvalsts laika prezidentu – Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa – portretus 1995.gadā pēc fotoattēliem gleznojis mākslinieks Roberts Muzis. Savukārt 1999.gadā galerijai pievienojās Gunta Ulmaņa, bet 2007.gadā – Vairas Vīķes-Freibergas portreti, kurus gleznoja Miervaldis Polis.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidenta kanceleja gandrīz gadu meklējusi piemērotu mākslinieku, kurš varētu gleznā atainot Zatleru, šajā procesā bija iesaistīti arī mākslas eksperti, lai nodrošinātu bijušā Valsts prezidenta portreta gleznojumam augstu māksliniecisko kvalitāti un kultūrvēsturisku vērtību. Galu galā kanceleja šogad aprīlī par Zatlera portreta autoru apstiprināja mākslinieku Ritumu Ivanovu, un glezna viņam jāpabeidz līdz 15.decembrim.

Ivanovs, kurš dzimis 1968.gadā, ir viens no populārākajiem latviešu jaunās paaudzes gleznotājiem. Mākslinieks ir veidojis vairāk nekā desmit personālizstāžu un izstādījis savus darbus starptautiskās izstādēs. Ivanova darbi atrodas ne tikai Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Saeimas mākslas darbu kolekcijās, bet arī Igaunijas Nacionālā mākslas muzeja, Tretjakova (Maskava) galerijas kolekcijās, kā arī privātās mākslas darbu kolekcijās.

Tags

Saeima Valdis Zatlers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form