'Zuzeum' būs jauna brīvdabas ekspozīcija – ziemas skatlogs
Foto: Publicitātes foto

No 2020. gada 29. novembra līdz 2021. gada 28. februārim mākslas centrā "Zuzeum" būs aplūkojama brīvdabas izstāde – ziemas skatlogs ar stikla, porcelāna un glezniecības darbiem no Zuzānu kolekcijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē "Zuzeum" pārstāve Ieva Zībārte, ziemas skatlogs apmeklētājiem pieejams un aplūkojams bez maksas un ir iekārtots skulptūru dārzā esošajā oranžajā "Siltumnīcā".

Svētku skatlogu ar divām instalācijām par svētku galda, sapņu pils un ziemas sporta tēmu iekārtojusi māksliniece Darja Meļņikova un arhitekte Evelīna Ozola, kuras agrāk sadarbojušās Latvijas nacionālā paviljona autoru un kuratoru komandā Venēcijas arhitektūras biennālē.

Turpat skulptūru dārzā apmeklētājie ir pieejama Tomasa Hausego "Lielā soļojošā figūra" un Entonija Gormlija domātājs uz ķieģeļu fasādes. Svētku priekam pagalmā mirdzēs lielā egle un lampiņas, bet "Zuzeum" kafejnīca piedāvās ziemas dzērienus un uzkodas līdzņemšanai vai baudīšanai brīvā dabā un uz jumta terases. Ir atvērts arī "Zuzeum" veikals ar īpaši kūrētu sortimentu, kurā var iegādāties "Zuzeum" gada karti ar iespēju pirmajiem apskatīt izstādes, piedalīties īpašos sarīkojumos un saņemt atlaides veikalā un kafejnīcā.

Jauni glezniecības darbi no Zuzānu kolekcijas aplūkojami arī mākslas centra iekštelpās, kur pēc ekspozīcijas maiņas publiskajā zonā līdzās Gregora Hildebranta, Bārnabija Furnasa un Mark Sun Roz darbiem tagad apskatāmas arī Frančeskas Kirkes, Dainas Dagnijas un Kristapa Zariņa gleznas. "Zuzeum" publiskā zona ikvienam apmeklētājam ir pieejama un tajā eksponētie mākslas darbi ir apskatāmi bez maksas.

Līdz 2021. gada 10. janvārim ir atvērta arī izstāde "Mēs dzīvosim. Mūsdienu māksla Zuzānu kolekcijā" (kuratore Ieva Zībārte), kas iepazīstina ar kolekcijas jaunieguvumiem, kuru vidū ir Sindijas Šermenas, Klēras Taburē, Rašida Džonsona, Kaido Oles, Skuja Braden, Saņas Kantarovska, Ellas Krugļanskas, Dereka Fordžura, Ingas Melderes, Artūra Analta, Donnas Huankas un citu starptautiski atzītu mūsdienu mākslinieku glezniecības un tēlniecības darbi.

Ieejas maksa izstādē – 5 eiro, studentiem un pensionāriem – 2,50 eiro, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadiem – bez maksas.

Mākslas centra pārstāvji atgādina, ka "Zuzeum" telpās drīkst atrasties tikai ar mutes un deguna aizsegu, aicinām tos izmantot arī aplūkojot ekspozīciju brīvdabā. "Zuzeum" nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija vai mājas karantīna vai kurām ir augšējo elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Tiek lūgts ievērot divu metru distanci un izmantot telpās pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļus.

Tags

Zuzeum
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form