LTV rādīs astoņas jaunas raidījuma 'Literatūre' sērijas
Foto: Publicitātes foto

Sākot ar 9. janvāri Latvijas Televīzijas 1. Kanālā (LTV1) atgriezīsies dokumentālais literāro ceļojumu raidījums "Literatūre".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē raidījuma veidotāji, jaunās sezonas ceļojumi ar "literatūristiem" Martu Selecku, Gustavu Terzenu un 16 Latvijas rakstniekiem būs skatāmi katru otro sestdienu pirms dienas ziņām, kā arī ierakstā "Replay" platformā.

Kā ierasts, katrs no rakstniekiem kā "Literatūres" ceļa karti lasīs sev tuvāko aizgājušo laiku autoru, kopā ar "literatūristi" Martu Selecku dodoties ceļojumā uz vietām, kur tie dzīvojuši, vai par kurām rakstījuši. Savukārt, viņu savrupais ceļabiedrs Gustavs ceļos atsevišķi ar grāmatām un meklēs, kam palasīt priekšā.

"Man "Literatūre" kļuvusi par tādu kā gravitācijas procesu, kur universa vilkme pievelk katru nākamo elementu, rakstnieku, dzejoli, romānu, ceļojumu un ļauj pašam gan paplašināties gan padziļināties. Citreiz tur nonāk veselas galaktikas, piemēram, Einārs Pelšs un Preiļu konceptuālisti. Kā var nepamanīt, ka blakus ir vesela galaktika? Mierīgi. Pelšs nepamanīja, ka pāri ielai dzīvo viņa dvēseles brālis Surgunts! Preiļos! Iepazinās internetā. Lūk! Un beidzot savienojoties tapa vesels dzejas virziens. Tāpēc arī šobrīd es vienkārši turpinu plūst "Literatūrē", lai vai kas tur gadītos! Ja nu galaktika pēkšņi? Tas ceļojums ar pašmāju autoriem turpinās bezgalīgi un ļauj dzīvot interesantu dzīvi. Man ar to pietiek," saka Gustavs Terzens.

Šajā sezonā gaidāmi raidījumi, kuros piedalīsies rakstnieks Rvīns Varde, kurš pa Austras Skujiņas dzīves un dzejas takām, Inga Gaile par Vizmu Belševicu, Ilmārs Šlāpins veidos rakstnieka un filozofa Riharda Rudzīša portretu, dzejniece Ingmāra Balode – par Jāni Sudrabkalnu jeb Oliveretto. Sezonas vidū kopā ar dzejnieku Eināru Pelšu un Preiļu konceptuālistiem tiks meklēta alfabēta dzimtene, ko pāragri pameta Pelša kaimiņš-dzejnieks Andis Surgunts. Rakstniece Jana Egle izstāstīs divkārt uz Sibīrijas tundru izsūtītā Olafa Gūtmaņa stāstu. Latvijas krievu dzejnieks Semjons Haņins vedīs literatūrē uz Daugavpili satikt ar Džeimsu Džoisu un Marselu Prustu salīdzināto Leonīdu Dobičinu, bet sezona tiks noslēgta ar dzejnieces Dainas Sirmās centieniem savaldzināt "Tinderi" ar Friča Bārdas paņēmieniem.

Šīs sezonas jaunums būs īpašs raidījumu cikls skolēniem. Uzklausot skatītāju, vecāku un skolotāju aicinājumu, raidījuma veidotāji radījuši sākumskolas bērniem pielāgotu raidījumu formātu. 12 raidījumi "Literatūre sākumskola" nāks klajā sākot no marta.

"Literatūre" ir literārā tūrisma dokumentāls raidījumu cikls, ko jau trešo gadu veido biedrība "Ziemeļu puse" sadarbībā ar "VFS Films". Raidījums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, projekts iekļauts Latvijas valsts simtgades notikumu programmā.

"Literatūres" režisors ir daudzu iecienītu televīzijas oriģinālraidījumu ("Ziemeļu Puse", "Te!", "Karaliste", "Adreses", "Atslēgas") līdzautors Uģis Olte. Raidījumu filmē nopietni kino operatori Valdis Celmiņš un Dainis Kļava.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Literatūre Gustavs Terzens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form