Dzejas dienās atvērs dzejas gadagrāmatu bērniem 'Garā pupa'
Foto: Publicitātes foto

Šā gada 8. septembrī pulksten 11.00 LU Botāniskā dārza Šķūnī notiks bērnu dzejas diena "Es nesaprotu, ka nevar būt – man grāmatās viss var būt", kurā atvērs 2017. gada dzejas gadagrāmatu bērniem "Garā pupa".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ceturtajos gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs "Garās pupas" sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Indra Brūvere-Daruliene, Zane Brūvere-Kvēpa, Guntars Godiņš, ilustrators Edmunds Jansons un mūziķis Ernests Mediņš.

Jaunajā dzejas krājumā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti Ulda Ausekļa, Andra Akmentiņa, Valta Ernštreita, Ingas Gailes, Kārļa Vērdiņa un citu – kopā 33 – autoru darbi. Gadagrāmatā apkopoti dzejoļi bērniem, kas atrasti Alberta Kronberga, Vitauta Ļūdēna un Vizmas Belšvicas arhīvos, kā arī publicēta apjomīga tautasdziesmu kopa. Nodaļā "Atgādinājums", kas veltīta šī gada jubilāriem, iekļauti Jāzepa Osmaņa, Andra Vējāna, Valda Grenkova, Artura Gobas un vēl pulka autoru dzejoļi. Grāmatā atrodama Vladimira Novikova pasaka "Lauku pele un pilsētas pele" Ineses Zanderes atdzejojumā, kā arī Kārļa Vērdiņa poēmas "Dilles tante" fragments. Kā ieskats citu valodu dzejas tradīcijās šī gada grāmatā atdzejotas rumāņu doinas, kā arī igauņu dzejnieka Contras un igauņu, poļu, žemaišu un kastīliešu dzejnieku darbi. Nodaļā "Sākums" publicēti bērnu radošie darbi –izsludinātā bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu "Garā pupa" kā dāvanu bez maksas saņems 1000 Latvijas publiskās bibliotēkas un skolas, savukārt pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam "Garā pupa", kas rūpējas par to, lai kultūras procesos būtu iesaistīti arī Latvijas reģionu bērni, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

"Garās pupas" izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu un dizainu radījuši Rūta Briede un Artis Briedis, 2017. gada izdevumu ilustrējis mākslinieks Edmunds Jansons.

Klasēm un apmeklētāju grupām, kas plāno ierasties uz "Garās pupas" atklāšanas pasākumu, lūgums pieteikties, uz e-pastu paula@ascendum.lv sūtot ziņas par plānoto apmeklētāju skaitu, skolu un kontaktinformāciju.

Tags

Dzejas dienas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form