Dzejas dienu balva šogad pasniegta Raimondam Ķirķim un Jānim Hvoinskim
Foto: F64

Šā gada Dzejas dienu balvu saņēmuši divi autori – Raimonds Ķirķis (attēlā) un Jānis Hvoinskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balvu pasniegšana norisinājās 13. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Dzejas dienu balvai nominēti bija četri oriģināldzejas un divi atdzejas krājumi, tos vērtēja Dzejas dienu padome.

Raimonds Ķirķis balvu saņēma par savu debijas dzejoļu krājumu "Kartes" ("Neputns", 2019) un Jānis Hvoinskis par grāmatu "Mūza no pilsētas N." ("Neputns", 2019).

Jau ziņots, ka ikgadējās Dzejas dienas šogad norisinājās no 4. līdz 13. septembrim. Festivāla centrālā programma piedāvāja apmeklēt 25 dzejas pasākumus, kas notika Rīgas muzejos un kultūrvietās, tostarp mākslas centrā "Noass" uz AB dambja, kas jau otro gadu bija Dzejas dienu vēstniecība.

"Dzejas dienas laika gaitā ir iestrādājušās Latvijas cilvēku zemapziņā, tāpēc esmu gandarīts, ka festivāls šogad notika, turklāt notika tā, kā bija paredzēts," stāsta Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze. "Man pašam patika, ka šajās Dzejas dienās publikā bija ļoti daudz jauniešu – piemēram, Baltijas viesu vakarā, tas bija tiešām pārsteidzoši!"

Festivāla centrālā programma ir noslēgusies, bet Dzejas dienas un dzejai veltīti pasākumi Rīgā un citur Latvijā turpināsies vēl visu septembri. Ar pasākumu programmu var iepazīties Dzejas dienu mājaslapā dzejasdienas.com. Savukārt vietnēs "Podbean", "Spotify" un "YouTube" pieejams biedrības "Ascendum" izdotais Dzejas dienu podkāsts bērniem, kurā aktieris Kaspars Znotiņš lasa dzejoļus no gadagrāmatas "Garā pupa".

Tags

Dzejas dienas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form