'Dzejas dienu' balvu ieguvis Artis Ostups
Foto: Neputns/LETA

Šogad "Dzejas dienu" balvu ieguvis Artis Ostups par krājumu "Variācijas par mēness tēmu". Krājumu šī gada pavasarī klajā laida izdevniecība "Neputns".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balvas saņēmējs tika nosaukts šī gada 11. septembrī Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā, kur norisinājās festivāla "Dzejas dienas 2022" oficiālās programmas noslēguma pasākums – "Dzejas dienu" balvas nominantu lasījumi un balvas pasniegšana.

"Rakstīdams krājumu "Variācijas par mēness tēmu", es meklēju līdzsvaru starp patiesumu un tēlainību. Pirms dažiem gadiem tas vēl būtu pašsaprotami, bet šodienas latviešu dzejas ainavā, kurā arvien biežāk tēlainība pretnostatīta patiesumam, šādi rakstīt šķiet avantūra. Vienlaikus šis krājums ir manu iepriekšējo poētisko meklējumu sintēze: te ir gan dzejproza, gan vārsmas, gan melanholija, gan sirsnība, gan ikdienišķi vērojumi, gan intertekstuāli eksperimenti. Un tas viss caur plastisko "mēness" tēlu, kas manu dzeju savieno ar plašāku liriskās dzejas tradīciju, to reizē turpinot un izsmeļot," tā iepriekš par savu krājumu sacījis autors Artis Ostups. Krājuma redaktors ir Kārlis Vērdiņš, bet dizainu veidojis Armands Zelčs.

Jau ziņots, ka "Dzejas dienu" balvai bija nominēti arī pagājušā gada balvas ieguvējs Ivars Šteinbergs par savu krājumu "Jaunība" ("Neputns"), Elīna Bākule-Veira par krājumu "Tas ods mani meklē kopš 1981. gada" ("Orbīta"), Žebers par krājumu "Ceļš pie patērētāja" ("Neputns") un Andra Manfelde par grāmatu "Poēma ar mammu" ("Dienas Grāmata").

Balvas žūrijā šogad strādāja dzejnieki un festivāla padomes locekļi Ērika Bērziņa, Edvards Kuks un Anna Auziņa, kā arī literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš. Balvai tika pieteikti 18 oriģināldzejas krājumi un četri atdzejas krājumi.

Līdz ar balvas pasniegšanu noslēdzas festivāla "Dzejas dienas 2022" oficiālā programma, ko rīkoja Latvijas Rakstnieku savienība. Tās ietvaros Rīgā notika vairāk nekā 20 pasākumi ar vairāk nekā 50 Latvijas un ārzemju dzejnieku dalību.

Kā vēsta festivāla rīkotāji, dažādi dzejai veltīti pasākumi visā Latvijā turpinās norisināties visu septembri, piemēram, žurnāla "Žoklis" pasākums Murjāņos 13. septembrī, dzejkoncerts "Aizsniegšanās" Jāņa Akuratera muzejā 22. septembrī, Knuta Skujenieka dzejas audiogrāmatas prezentācija Raiņa un Aspazijas mājā 26. septembrī. Vairāki pasākumi šogad norisinās Eduarda Veidenbauma muzejā "Kalāči" – tur 17. septembrī notiks dzejas un sarunu kafejnīca "Un vēders – Dievs visaugstākais", bet 29. septembrī – jauniešu diena. Programma apkopota mājaslapā www.dzejasdienas.com.

Tags

Artis Ostups Dzejas dienas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form