'Dzejnieks un žirafe': Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi 2014
Foto: F64

Dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24. jūlijā plkst. 11 Jaunā Rīgas teātra Kamerzālē, atzīmējot Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas desmitgadi, savus jaunākos darbus lasīs visi Baltvilka balvas laureāti – bērnu rakstnieki un tulkotāji, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šajā bezmaksas pasākumā, kas adresēts bērniem, vecākiem un visiem bērnu grāmatu draugiem, piedalīsies rakstnieki Henrika Andersone (Somija), Aidi Vallika (Igaunija), Ķēstutis Kasparāvičs (Lietuva), Mikolajs Ložiņskis (Polija), Andruss Kivirehks (Igaunija), Māris Rungulis, Māra Cielēna, Juris Zvirgzdiņš, Māra Zālīte, Pauls Bankovskis, Inese Zandere (Latvija), kā arī tulkotāji Mudīte Treimane, Maima Grīnberga, Indra Brūvere, Ingmāra Balode, Guntars Godiņš.

Muzicēs akordeoniste Liene Dravniece un vijolniece Ilze Gagaine.

Lasījumi notiks 24. jūlijā, sākums pulksten 11, Jaunā Rīgas teātra Kolonnu zālē, Lāčplēša iela 25. Ieeja brīva.

Finansiāli un organizatoriski Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu un ar to saistītos pasākumus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Kalnciema kvartāls, Starptautiskā Ventspils rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Nacionālā bibliotēka, vīnu veikals "Ervīns & Filles", tipogrāfija "Masterprint", filmu studija "Pixelart".

Informatīvi atbalsta nacionālā ziņu aģentūra "Leta", nedēļas žurnāls "Ir", žurnāls "Latvju Teksti", portāls "Delfi", "Satori.lv", laikraksts "Diena", Latvijas Radio 3 – "Klasika".

Organizē Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome (IBBY Latvijas nodaļa).

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Tags

Baltvilka balva Inese Zandere Juris Zvirgzdiņš Kalnciema kvartāls Latvijas Nacionālā bibliotēka Latvijas Radio Māra Cielēna Māra Zālīte Pauls Bankovskis Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form