Elza Ķezbere 'Gliemežvāks dzied'
Foto: Publicitātes foto

Tieši izcilās trimdas dzejnieces Elzas Ķezberes 100. dzimšanas dienas jubilejas gadā apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā viņas dzejoļu krājumu "Gliemežvāks dzied", portālam "Delfi" pavēstīja apgāda reklāmas un mārketinga daļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Elzas Ķezberes dzejoļu krājuma sastādīšanu un izdošanas iniciatīvu jāpateicas Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekciju kuratoram, literatūras pētniekam Andrejam Grāpim.

"Dzejas izlase, kurā atlasīti dzejoļi no visiem dzejnieces lirikas krājumiem, nav tikai kārtējais jubilejas izdevums. Tā ir unikāla grāmata, kas veltīta unikālai personībai - latviešu emigrācijas dzejniecei Elzai Ķezberei, kurai šogad 5. maijā tālajā Ņujorkā apritēs 100 gadi. Tātad viņas mūžs bijis ilgāks un tikpat sarežģīts kā mūsu valsts. Diemžēl gadu nastas dēļ dzejniece Latvijā būs tikai domās. Mīļajai Latvijai un visiem mums viņa sūtījusi daudz laba vēlējumu.

Liriskais es ir nevis lauku sieviete, kā tas pierasts latviešu klasiskajā dzejā, bet moderna, izglītota pilsētniece, kurai patīk skaisti priekšmeti un lietas ar māksliniecisku vērtību. Izlasē ir ne mazums intīmu dzejoļu, kā arī ar Latvijas okupāciju un bēgļu gaitām saistītu rindu. Sakārtotājs un pēcvārda autors Andrejs Grāpis," teikts apgāda paziņojumā.

Savukārt piektdien, 6. maijā, pulksten 16 LU AB Misiņa bibliotēkā notiks dzejnieces Elzas Ķezberes 100 gadu jubilejai veltītās fotoizstādes atklāšana un dzejas izlases "Gliemežvāks dzied" atvēršanas svētki. Pasākumu vadīs izlases veidotājs, literatūras pētnieks Andrejs Grāpis, dzeju lasīs aktrise Akvelīna Līvmane, muzicēs J. Vītola Mūzikas akadēmijas studenti.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form