Foto: Atvērta jau ceturtā atjaunotā dzejas gadagrāmata bērniem 'Garā pupa'
Foto: Kristaps Dzenis

Vienīgajā Dzejas dienu pasākumā, kas veltīts bērniem, 8. septembrī LU Botāniskā dārza "Šķūnī" tika atklāts jau ceturtais atjaunotais dzejas almanahs bērniem "Garā pupa". Pasākumā grāmatas sastādītāja Inese Zandere iepazīstināja ar jaunākās "Garās pupas" saturu, tajā publicēto dzejoļu autori uzstājās ar priekšlasījumiem, bet noslēgumā apbalvoja bērnu dzejas konkursa laureātus – bērnus no dažādām Latvijas pilsētām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2017. gada dzejas gadagrāmatā bērniem atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti 33 autoru darbi. Gadagrāmatā apkopoti dzejoļi bērniem, kas atrasti tautā iemīļotu dzejnieku arhīvos, kā arī publicēta apjomīga tautasdziesmu kopa.

Pasākumā sumināti arī šī gada jubilāri – Jāzeps Osmanis, Andris Vējāns, Valdis Grenkovs, Arturs Goba un vēl pulka autoru. Grāmatā atrodams Kārļa Vērdiņa poēmas "Dilles tante" fragments un ieskats citu valodu dzejas tradīcijās. Nodaļā "Sākums" lasāmi bērnu radošie darbi –bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņēmušas 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, toties pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam "Garā pupa", kas rūpējas par bērnu kultūras pieredzes vairošanu.

Gadagrāmatas veidolu radījuši dizaineri Rūta Briede un Artis Briedis, savukārt šī gada izdevumu ilustrējis vairākkārt apbalvotais mākslinieks, animācijas filmu režisors Edmunds Jansons.

"Garās pupas" izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome.

Tags

Dzejas dienas Garā pupa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form