Foto: Bērnu literatūras lasījumi 'Vai tauriņi taurē un mīdijas mīdās?'
Foto: LETA

Papildinot Jāņa Baltvilka vārdā nosauktās balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā programmu, 24. jūlijā pulksten 11.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē notika ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, pulcējot paprāvu pulciņu dažāda vecuma interesentu. Lasījumiem šogad dots nosaukums "Vai taureņi taurē un mīdijas mīdās?", izmantojot tēlus no dzejnieces un daudzu lietuviešu bērnu grāmatu tulkotājas Indras Brūveres-Darulienes dzejoļa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lasījumos piedalījās Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2017. gada laureātes – vācu rakstniece Anete Mīrsva (Anette Mierswa) no Hamburgas un tulkotāja Inga Karlsberga, kā arī dzejnieki un atdzejotāji Indra Brūvere-Daruliene, Kārlis Vērdiņš, Juris Kronbergs, Inese Zandere, rakstnieks Māris Rungulis un tulkotāja Mudīte Treimane, kuri lasīja jaunus oriģināldarbus un tulkojumus.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Tags

Baltvilka balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form