Foto: Iznākusi grāmata par sirsnīgo aktrisi Ilzi Vazdiku
Foto: LETA

Pirmdien, 9.decembrī, Dailes teātra Mazās zāles foajē svinīgi atvērta grāmata "Ilze Vazdika. Saldā katorga". Autori un aktrisi sveikt bija ieradušies Dailes teātra kolēģi, grāmatu un teātra draugi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nāku no Ilzes dzīvokļa, plecos man ir mugursoma, pilna ar preses izdevumiem un izgriezumiem no dažādu gadu laikrakstiem un žurnāliem, ko Vazdiki rūpīgi savākuši. Katrā atrodams pa kādam rakstam, kas veltīts Vilmai Lasmanei, Hermanim Vazdikam, Ilzei Vazdikai, Uldim Vazdikam un Raimondai Vazdikai. Mājās uzlieku šo bagātību uz svariem – astoņi kilogrami un 480 grami. "Un tik daudz sver pieci mūži mākslā?" jautāju sev. Izlikti uz papīra – jā," grāmatu sāk tās autore Inga Jēruma.

Jēruma, pati būdama viena no tā sauktajiem "teātra bērniem" un labi pazīdama mūsdienu teātra vidi un aizkulises, ir strādājusi par žurnālisti izdevumā "Teātra Vēstnesis", kā arī rakstījusi un publicējusi vairākas grāmatas par teātra un kino ļaudīm Latvijā.

Daudziem teātra apmeklētājiem, iespējams, Ilzes Vazdikas vārds saistās galvenokārt ar raksturlomām: viņa vienmēr ir bijusi nedaudz "savrup" no pārējās Dailes teātra zvaigžņu plejādes. Arī Inga Jēruma vienam no grāmatā ievietotajiem attēliem devusi parakstu "Savrupgājēja". Taču nevar noliegt, ka pēdējo gadu laikā Ilze Vazdika spēlējusi daudz skaistu un nozīmīgu lomu, turklāt nereti tieši tagad teātrī ir noslogota vairāk nekā jaunībā.

Televīzijas skatītāji viņu vislabāk pazīst kā Mildu no seriāla "UgunsGrēks", taču Ilzes lomu sarakstā ir gan Raiņa Zane un Laimdota, gan Ibsena Solveiga, gan Blaumaņa Trīne, gan kolorītā Edīte izrādē "Sievietes, sievietes", gan lomas izrādēs "Zemes nodoklis", "Pirmā grēka līcis", "Raudupiete", "Vējiem līdzi" un ne tikai tās.

Par daudzajām nospēlētajām lomām Ilze Vazdika ir dāsni saņēmusi skatītāju mīlestību un profesionāļu atzinību, kā arī apbalvojumus – no "Spēlmaņu nakts" balvas līdz pat Triju Zvaigžņu ordenim.

Tags

Ilze Vazdika Raimonda Vazdika Spēlmaņu nakts Televīzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form