Ginters Grass nokļuvis slimnīcā
Foto: AFP/Scanpix

Vācu rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts Ginters Grass nokļuvis slimnīcā, raksta ārvalstu prese.

84 gadus vecais rakstnieks, kurš nesen izpelnījās pasaules preses uzmanību Izraēlu nosodoša dzejoļa dēļ, Vācijā hospitalizēts sirds problēmu dēļ.

Jau ziņots, ka "Skārda bungu" autors aprīļa sākuma nopublicēja dzejoli lielākajos pasaules preses izdevumos, kurā pauda nosodījumu Izraēlai saucot to par "trauslā miera postītāju". Pēc šīs publikācijas Izraēla pazīstamo vācu autoru pasludināja par persona non grata. Savukārt Irānas kultūras ministra vietnieks Džavads Šamakdars izteicis savu apbrīnu rakstniekam.

Ginters Grass dzimis Polijā 1927. gadā. Par savu romānu "Skārda bungas" viņš saņēmis vairākus apbalvojumus, tai skaitā Nobela prēmiju literatūrā, bet pēc romāna motīviem uzņemtā filma saņēmusi Kannu kinofestivāla "Zelta palmas zaru" un "Oskara" balvu kā labākā ārvalstu filma.

Savā autobiogrāfiskajā grāmata "Lobot sīpolu", kas Vācijā tika izdota 2006. gadā un kļuva par sensāciju, Ginters Grass atklāja, ka dienējis Nacistiskās Vācijas SS elites vienībā. Līdz tam bija zināms, ka viņš piedalījies II pasaules karā, taču to, ka dienestā bijis SS, pasaulslavenais rakstnieks bija noklusējis. 2008. gadā grāmata izdota arī latviešu valodā.

Tags

Ginters Grass Nobela prēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form