Ieskaties – izsludina festivāla 'Dzejnieka asinis' pasākumi!
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 5.decembrī, notiks starptautiska dzejas festivāla "Dzejnieka asinis" pasākumi - plkst. 18 dzejas lasījumi un lekcija par mūsdienu dzeju, kā arī performances plkst. 21 Kaņepes Kultūras centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzejas festivāla "Dzejnieka asinis" pasākumos šoreiz piedalīsies dzejnieki un mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies Latvijas dzejnieki - Kārlis Vērdiņš, Pēteris Draguns, Henriks Eliass Zēgners, Semjons Hanins, Alise Zariņa, Krišjānis Zeļģis, Inga Pizāne, Eriks Naivo, kā arī dzejnieki no ārzemēm - Igors Kotjuhs (Igaunija), Dmitrijs Kuzmins (Krievija/ Latvija), Deniss Larionovs (Klina, Krievija), Timofejs Dunčenko un Asja Engele (Pēterburga).

Savukārt ar lekciju angļu valodā par mūsdienu dzeju uzstāsies dzejnieks, kritiķis un izdevējs Dmitrijs Kuzmins – "Vavilon.ru" dibinātājs, literārā žurnāla "Vozduh"(Maskava, Krievija) un portāla "Textonly.ru" redaktors, Prinstona universitātes (ASV) viesprofesors.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu pasākumu otrajā daļā uzstāsies dzejnieks Krišjanis Zeļģis ar eksperimentālās mūzikas projektu "DUBNA" (Māris Butlers). Latvijas akadēmiskais komponists Platons Buravickis - sadarbībā ar pašmāju audiovizuālo mākslinieci Sabīni Moori. Krievu dzejnieks Timofejs Dunčenko sadarbībā ar Maksimu Šentelevu (apvienības "Bērnu rīts" pārstāvis) piedāvās skatītājiem skaņu mākslas un dzejas performanci.

Īpaši festivāla pasākumam tiek atdzejoti krievu dzejnieku darbi - pie atdzejojumiem ir strādājis Pēteris Draguns. 

Starptautiska dzejas festivāla Dzejnieka asinis pasākumi šogad notiek jau trešo reizi, pasākumi tika rīkoti šā gada maijā un augustā Kaņepes Kultūras centrā un bārā "Chomsky". "Dzejnieka asinis" festivāla pasākumus tiek plānots rīkot vairākkārt gada laikā, kā arī iesaistīt Latvijas un ārzemju dzejniekus un māksliniekus, kuru darbi ir saistīti ar poētisko tekstu.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Tags

Dzejnieka asinis Henriks Eliass Zēgners Kārlis Vērdiņš Krišjānis Zeļģis Pēteris Draguns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form