Ikstena, Joņevs un citi rakstnieki piedalās Viļņas grāmatu tirgū
Foto: LETA/F64

No 21. līdz 24. februārim Lietuvā jau 19. reizi norisināsies Viļņas grāmatu tirgus, kura laikā tiks prezentētas Noras Ikstenas, Jāņa Joņeva, Zanes Zustas, Alvja Hermaņa un Visvalža Lāča grāmatas lietuviešu valodā, kā arī notiks citi pasākumi ar latviešu autoru un tulkotāju dalību, portālu "Delfi" informē platformas "Latvian Literature" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Līdz šim mēs bijām naskāki lietuviešu un igauņu literatūras tulkotāji uz latviešu valodu, otrā virzienā process notika krietni pasīvāk. Tāpēc man ir liels prieks, ka pēdējo pāris gadu laikā lietuviešu valodā ar panākumiem ir iznākušas vairāk nekā 12 grāmatas, no kurām daži Latvijas bestselleri savu atvēršanu piedzīvos tieši Viļņas grāmatu tirgū," atklāja platformas "Latvian Literature" vadītāja Inga Bodnarjuka-Mrazauskas.

"Te bez jokiem. Pasaulei mēs varam stāstīt par sevi kā par lielu jaunumu, bet kaimiņi mūs labi pazīst un vērtēs mūsu godīgumu. Lietuviešus nepiemānīsim," saka rakstnieks Jānis Joņevs, kura grāmata "Jelgava 94" Lietuvā piedzīvos jau desmitajā pasaules valodā iznākušo tulkojumu.

Latvijas dalību tirgū 21. februārī pulksten 18.00 atklās dzejnieks un tulkotājs Jānis Elsbergs un tulkotāja Indra Brūvere-Darulienė, piedaloties diskusijā "Lietuviešu-latviešu literatūras dialogs". 22. februārī pulksten 18.00 notiks Jāņa Joņeva grāmatas "Jelgava 94" atvēršana lietuviešu valodā. 23. februārī plkst. 13.00 dažādās vietās notiks gan Noras Ikstenas grāmatas "Mātes piens", gan Zanes Zustas grāmatas "Uci Puci" atvēršana lietuviešu valodā. 23. februārī pulksten 15.00 rakstniece Nora Ikstena piedalīsies diskusijā "Kā mēs atklājam nacionālos rakstniekus?" kopā ar Lietuvas rakstnieci Kristīni Sabaļauskaiti un Igaunijas rakstnieku Reinu Raudu, kuri kā dienas autori (Author of the Day) pārstāvēja Baltiju 2018. gada Londonas grāmatu tirgū. 23. februārī pulksten 12.00 tiks atklāta arī publicista, vēsturnieka un politiķa Visvalža Lāča grāmata "Latviešu leģions patiesības gaismā" lietuviešu valodā. 23. februārī pulksten 14.00 notiks saruna par teātra režisora Alvja Hermaņa grāmatas "Dienasgrāmata" iznākšanu lietuviešu valodā.

Viļņas grāmatu tirgus (Vilniaus knygų mugė) ir lielākais grāmatu tirgus Baltijas valstīs, kuru četru dienu laikā apmeklē aptuveni 60 tūkstoši cilvēku. Šogad tirgū dažādos pasākumos piedalīsies 54 dalībnieki no 21 valsts.

Vairāk par Viļņas grāmatu tirgu var lasīt mājaslapā.

Tags

Alvis Hermanis Jānis Elsbergs Jānis Joņevs Nora Ikstena Visvaldis Lācis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form