Izdevniecība 'Neputns' izdevusi Madaras Gruntmanes dzejoļu krājumu 'Narkozes'
Foto: LETA

Izdevniecība "Neputns" izdevusi Madaras Gruntmanes debijas dzejas krājumu "Narkozes". "Tā ir svaiga, ekspresīva un ļoti atklāta dzeja, kurai iedvesma tiek gūta nevis no citu uzrakstītajiem tekstiem, atsaucēm un alūzijām, bet gan no pašas autores piedzīvotā un pārdzīvotā," krājumu raksturo tā redaktors Guntars Godiņš.

"Madara Gruntmane raksta psiholoģiski precīzus un skaudri tiešus dzejoļus," norāda Guntars Godiņš. "Šādā dzejā teksts nav veiklāk vai neveiklāk savirknētu vārdu ornaments, bet tikai nepieciešamais līdzeklis, ar ko iespējams izteikt savas sāpes, prieku, sevi.

Gan vārdu izvēle, gan teksta pieraksts ir lakonisks un dinamisks, un raupjā intonācija, ironija un pašironija ļauj pilnībā uzticēties autores teiktajam. Krājums "Narkozes" ar pilnīgo atklātību, mūsdienīgo un nesamāksloto valodu, ar pārdomāto māksliniecisko noformējumu būs atklājums, jauna nianse pašreizējās latviešu dzejas kontekstā," stāsta redaktors.

Madara Gruntmane (1981) mācījusies Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas vidusskolā, absolvējusi Baltijas Starptautisko akadēmiju. Kopš 2010. gada vada radošo apvienību "I Did It" un darbojas kā kultūras pasākumu producente.

Dzeju raksta kopš bērnudārza. 2014. gadā nosūtīja savus dzejoļus dzejniekam Guntaram Godiņam, kurš iedrošināja dzejoļu krājuma veidošanai. Pirmā publikācija žurnālā "Latvju teksti" 2015. gada jūlijā, informē "Neputna" pārstāvji.

Grāmatas mākslinieks ir Krišjānis Krieviņš. Krājumu var iegādāties "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51, Latvijas grāmatnīcās, kā arī internetā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dzeja Guntars Godiņš Neputns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form