Izdota bērnu dzejas gadagrāmata 'Garā pupa'
Foto: Ascendum

Biedrība "Ascendum" izdevusi jau septīto atjaunoto dzejas gadagrāmatu "Garā pupa". To sastādījusi dzejniece Inese Zandere, bet ilustrējusi māksliniece Aleksandra Runde, portālu "Delfi" informēja biedrības pārstāvis Andrejs Vīksna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatā publicēti 55 jauni mūsdienu autoru dzejoļi, kā arī atdzejojumi bērniem, 71 pašu bērnu rakstīts dzejolis, luga un gan labi zināma, gan piemirsta bērnu dzejas klasika.

Grāmatā iekļauti Ingas Gailes, Ulda Ausekļa, Māras Cielēnas, Jura Kronberga, Arvja Vigula, Ievas Samauskas, Kārļa Vērdiņa un citu autoru dzejoļi, Māra Runguļa raksts par skaitāmpantiem, šī gada jubilāru – Friča Bārdas, Leona Paegles, Dzidras Rinkules-Zemzares, Māra Čaklā – dzeja, iepriekš nepublicēti Jura Italo Veitnera dzejoļi, dzejas izlase par veselību, trīs dzejā rakstītas pasakas un atdzejojumi no krievu, itāļu, spāņu un angļu valodas.

Tradicionāli "Garā pupa" ik gadu tiek atvērta Dzejas dienās, bet, ņemot vērā vīrusa draudus, šogad izlemts atklāšanas pasākumu klātienē nerīkot. Tā vietā grāmatas iznākšana atzīmēta ar piecām podkāsta sērijām, kuras bez maksas var noklausīties ikviens. Podkāstā dzejoļus no "Garās pupas" lasa aktieris Kaspars Znotiņš.

Tags

Dzeja Dzejas dienas Garā pupa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form