Izdota igauņu rakstnieces Piretas Raudas grāmata bērniem 'Princese pa pastu'
Foto: Publicitātes foto

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā igauņu rakstnieces un mākslinieces Piretas Raudas (Piret Raud, 1971) stāstu krājumu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem "Princese pa pastu", ko tulkojusi Maima Grīnberga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šajā grāmatā, ko ilustrējusi pati autore, ir krietna deva humora. Visas 30 princeses, par kurām vēsta Piretas Raudas stāstiņi, ir neparastas un jocīgas: tur ir ačgārnā princese, kura visu dara otrādi, un rejošā princese, kurai kož blusa, drosmīgā princese Mūmija, kurai bail tikai no pelēm, dūmojošā skursteņprincese, kura prinča vietā izvēlas kaķi, un princese ar negantām, nevaldāmām kājām, kuras īstais aicinājums izrādās futbols. Lai kādi sarežģījumi gadās dīvainajām princesēm, stāstiem allaž atrodas jauki un pamācoši nobeigumi," par grāmatu stāsta izdevēji.

Citādo princešu stāstu mērķis ir mudināt mazos lasītājus domāt patstāvīgāk, tie uzskatāmi par zināmu protestu pret ierasti salkanajām princešu grāmatām, kuru saturs, pēc Piretas Raudas domām, "bieži ir vienpusīgs, bet ideāli, kurus tās iepotē mazām meitenēm, ir diezgan patukši: dzīves jēga ir būt skaistai, sēdēt skaistā kleitā un gaidīt skaistu princi."

Grāmatas atvēršana, kurā piedalīsies autore un stāstus bērniem lasīs JRT aktrise Inga Alsiņa, notiks Latvijas Grāmatu izstādes laikā, 27. februārī 15.00 Ķīpsalas hallē.

Pireta Rauda šobrīd ir viena no zināmākajām igauņu bērnu rakstniecēm un ilustratorēm, daudzas viņas grāmatas tiek izdotas citās valstīs. Šogad Pireta Rauda par ieguldījumu bērnu literatūrā saņēma Igaunijas Valsts apbalvojumu - Baltās zvaigznes ordeni.

Autore pazīstama arī latviešu lasītājiem - izdevniecībā "Liels un mazs" publicēti divu viņas grāmatu tulkojumi latviešu valodā: "Princese Skella un Leta kungs", (2011, ar autores ilustrācijām), kas saņēma 1. vietu Bērnu žūrijas 3. – 4. klašu lasītāju vērtējumā, un."Berts un otrā B" (2013, ar Mārtiņa Zuša ilustrācijām).

Tags

Jaunākās grāmatas Latvijas Grāmatu izstāde Liels un mazs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form