Izdota Kitijas Krauzeres bilžu grāmata 'Mazie nakts stāsti'
Foto: Publicitātes foto

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā Kitijas Krauzeres (Kitty Crowther; 1970) bilžu grāmatu "Mazie nakts stāsti", kas paredzēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bilžu grāmatā "Mazie nakts stāsti" mazais lācēns lūdz lācenei pastāstīt trīs vakara pasaciņas. Lāču mamma viņam izstāsta trīs stāstus: par nakts sargātāju, kura palīdz aiziet gulēt visam mežam, par mazo meiteni Žannu ar zobenu, kas apmaldījās mežā un pārnakšņoja pie sikspārņa Žako Mollo, un par vīru Bū, kurš nevarēja iemigt. Autores pasaulē durvis starp iztēli un realitāti ir vienmēr atvērtas un ļauj brīvi klejot, iepazīstot abas. Šajā grāmatā tās ir durvis starp nomodu un sapņiem, un mazajam Lācēnam tās vakaros ver mammas stāsti.

Kitijas Krauzeres grāmatās teksts un ilustrācija veido vienu veselumu, jo autore pati rada gan stāstus, gan zīmējumus. Māksliniece ir līnijas un atmosfēras meistare, un grāmatu ilustrēšanai viņa galvenokārt izmanto zīmuļus un tušu, saglabājot bilžu grāmatas tradīciju, taču Kitijas Krauzeres pasaulē nepastāv kādi noteikti stereotipi. Vide, kurā norisinās stāsti, ir cilvēkiem pazīstama, tomēr Kitija saskata tajā kaut ko vairāk, rada negaidītus tēlus, ļauj bilžu grāmatā ienākt kaut kam noslēpumainam un nopietnam. Cilvēciskums un līdzjūtība caurstrāvo viņas māksliniecisko meistarību. Kā uzskata pati māksliniece, viņu spēcīgi iespaidojušas pašas izjustās dzirdes problēmas, kas jau kopš bērnības viņas kontaktu ar apkārtējo vidi ierobežoja, vienlaikus pamudinot attīstīt iztēli un radīt pašai savu pasauli.

Izdota Kitijas Krauzeres bilžu grāmata 'Mazie nakts stāsti'
Foto: Publicitātes foto

Kitija Krauzere ir dzimusi Briselē 1970. gadā angļu-zviedru ģimenē, uzaugusi un skolojusies franču valodas vidē. Lielākoties viņa raksta franču valodā, vairākas grāmatas izdotas arī flāmu valodā. Kopumā kopš 1994. gada iznākušas ap 40 Krauzeres grāmatas, kas tulkotas vairāk nekā 20 valodās visā pasaulē. Krauzere ieguvusi daudzus apbalvojumus Eiropā, bet 2010. gadā viņai tika piešķirta Astridas Lindgrēnes piemiņas balva (ALMA), kas ir augstākais apbalvojums bērnu literatūrā pasaulē.

"Liels un mazs" Kitijas Krauzeres grāmatas izdevusi jau iepriekš – 2011. gadā "Skrību skrābu tvīt plunkš!" un 2012. gadā "Ezera Annija".

Tags

Liels un mazs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form