Izdota Pētera Brūvera un viņa meitu dzejoļu grāmata bērniem
Foto: Arhīva foto

Apgādā "Pētergailis" iznākusi Brūveru ģimenes dzejoļu grāmata bērniem – " Brūveri brūvē". Apjomīgajam krājumam ir trīs dzejoļu autori – jau aizsaulē aizgājušais izcilais vārda meistars Pēters Brūveris un viņa meitas – dvīņumāsas Zane Brūvere-Kvēpa un Indra Brūvere-Daruliene. Ilustrācijas zīmējusi vairāku starptautisku godalgu īpašniece, māksliniece Gita Treice.

Grāmatu apgāds izdevis, noslēdzot Pētera Brūvera 60. jubilejas gadu un dāvinot to dzejniekam dzimšanas dienā.

"Beidzot tēva un abu meitu bērniem rakstītie dzejoļi nolēma satikties vienā grāmatā", stāsta izdevniecības vadītāja Inguna Cepīte. "Pēters Brūveris jau septīto gadu ir aizsaulē, taču daudzi dzejnieka pēdējo dzīves gadu nepublicētie dzejoļi bērniem prasījās būt izdoti grāmatā. Daudzi no tiem ir veltīti viņa mazbērniem – Helmutam Albertam un Andrim Mīkolam."

"Brūveri brūvē" sastādītājs, dzejnieks Māris Salējs, krājumu ievada ar vārdiem: "Taču Tu, lielais un mazais lasītāj, nebīsties. Iedomājies, ka esi nogājis gabaliņu ceļa, kurš ved prom no Rīgas. Ceļa malā stāv māja. Nebaidies, pieej pie loga un ieskaties iekšā. Pie lielā viesistabas galda sēž tēvs un abas meitas. Un viņi viens otram stāsta. Pēters stāsta par Lielo Vali Hali Gali un Nabaga Drēbju Pakaramo, Indrai uz mēles ir Mūsu Pilsētas Bērnu Stāstiņi, bet Zanei padomā stāstīt par noslēpumainajiem Vecākiem, Kas Naktīs Neguļ...."

Izdota Pētera Brūvera un viņa meitu dzejoļu grāmata bērniem
Foto: Arhīva foto

"Trīs Brūveri ir satikušies grāmatā, ne tikai apliecinot savu latviešu valodas absolūto dzirdi, bet atkal "dauzoties" ar valodu. Vai iespējams valodu godāt un tajā pat laikā ar to spēlēties? Brūveri to pieprot", apliecina Cepīte.

Grāmatu var iegādāties apgādā "Petergailis" un grāmatnīcās.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form