Izdots Baibas Zīles jaunais romāns 'Alma – pasaules mala'
Foto: Eduards Groševs

Izdevniecība "Zvaigzne ABC" laidusi klajā rakstnieces Baibas Zīles jaunāko romānu "Alma – pasaules mala".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izdevēji to raksturo kā daudzslāņainu, spoži ironisku un viegli negantu vēstījumu par kāda jauna vīrieša odiseju, meklējot pašam sevi.

""Alma – pasaules mala" ir gan neparasts mīlas stāsts, kurš vēsta par divu pasauļu – Rietumu un Austrumeiropas – satikšanos, gan psiholoģisks trilleris ar spraigu bēgšanu cauri visai Eiropai. Kurp novedīs galveno varoņu emociju un iztēles ceļojums, kam vijas cauri savas identitātes pārvērtēšana, kolektīvie stereotipi, bibliskie sižeti un romantiskas fantāzijas?" raksta "Zvaigzne ABC" pārstāvji.

Romāna galvenais varonis Jonass ir atzīts un veiksmīgs fotogrāfs, kurš piedzīvo radošo krīzi un nolemj fotografēt totalitārisma režīma seku radītos objektus Austrumeiropā. Projekts kopā ar kolēģi žurnālisti Gerdu sākas visnotaļ lietišķi un paredzami, taču tad Jonass nonāk Rīgā, kur iepazīstas ar noslēpumainu meiteni ar rētu uz vaiga. Kad viņam sāk šķist, ka viss nav gluži tā, kā liekas, tas ir tikai pats sākums apsēstības un kaislības pilnai odisejai pa visu Eiropu, grāmatas sižetu ieskicē izdevēji.

Rakstnieces Baibas Zīles jaunākais romāns "Alma – pasaules mala" ir psiholoģisks trilleris, kas piesaista ar mēģinājumu atklāt viltus atmiņu un dzimtas vēstures veidošanas cēloņus, norisi un apstākļus. Galveno varoņu pārītim šī emociju un iztēles konstrukcija, kas veidota no personisko piedzīvojumu nolieguma, 20. gs. otrās puses sociālistiskajiem un kapitālistiskajiem kolektīvajiem stereotipiem, bibliskajiem sižetiem un fantāzijas, kļūst par ceļvedi spraigai bēgšanai cauri mainīgajām Eiropas zemēm, to viesnīcām, kompānijām un dažādām situācijām, garām degošajai Parīzes Dievmātes katedrālei uz pasaules malu kaut kur aiz Eiropas robežstaba Gibraltāra. Katrā ziņā viltus atmiņām, kas personībai palīdz rast dzīves saturu, stabilitāti un mīlestību, ir visas tiesības pastāvēt 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta sākuma Eiropā, kur viss ir tik relatīvs arī bez Alberta Einšteina teorijas.

Pieejama arī e-grāmata un audiogrāmata.

Tags

Jaunākās grāmatas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form