Izdots jauns Ingas Žoludes romāns 'Materia botanica'
Foto: LETA/Dienas grāmata

Izdevniecība "Dienas grāmata" laidusi klajā rakstnieces Ingas Žoludes jauno darbu "Materia botanica", kura vākos ietverti divi romāni, arī debijas "Siltā zeme", jo ""Materia botanica" ir gan romāna "Silta zeme" turpinājums, gan jauns vēstījums, viss atkarīgs no skatpunkta".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš rakstnieces Ingas Žoludes debijas romāna "Silta zeme" aizritējuši desmit gadi. Iznākuši vēl divi romāni: "Sarkanie bērni" un "Santa Biblia" un divi stāstu krājumi, no kuriem "Mierinājums Ādama kokam" novērtēts ar Eiropas Savienības balvu literatūrā.

"Materia botanica" galvenie personāži Daniels, Nellija un Vū gan ir tie paši "Siltas zemes" varoņi, gan nav. "Materia botanica" vēstījums atsākas tajā pašā vietā, kur stāsta pirmā daļa beidzas. Tomēr lietu daba pa šo laiku ir mainījusies. Daba. Tieši Dabā galvenais varonis Daniels mēģinās atšķetināt "Siltas zemes" samezglotās savādās intīmās saiknes, kas viņu vieno ar ģimeni, mīļoto Vū, bet visīpatnējāk — ar māsu Nelliju.

"Ingas Žoludes pirmais romāns "Silta zeme" savulaik izpelnījās plašu atzinību. Līdz ar "Materia botanica" romāns ieguvis jaunu elpu, jaunas beigas, nekas nav apstājies. Savdabīgā valoda un notikumu ritējums ierauj jau zināmajā, bet tajā pašā laikā gluži citā pasaulē. Kādam lasītājam tas būs jauns un aizraujošs ceļojums, bet citam jau pieredzētā neparedzēts, negaidīts pavērsiens," par darbu raksta Arvis Kolmanis

"Arī "Siltas zemes" turpinājumā Žoludes valoda brīžam aizsniedz dzejprozas augstumus. Mēs atkal sastopam jau pazīstamos varoņus — sarežģīti, izslāpuši pēc zemes un asiņu siltuma, tie turpina meklēt ceļus cilvēku mežā," komentē Arvis Viguls.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Vāka noformējumā izmantota Daces Lielās glezna.

Tags

Inga Žolude Jaunākās grāmatas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form