Izdots Kārļa Vērdiņa dzejas krājums 'Pieaugušie'
Foto: LETA

Izdevniecība "Neputns" izdevusi Kārļa Vērdiņa dzejas krājumu "Pieaugušie". "Pieaugušie" ir Vērdiņa ceturtais dzejas krājums, tas tapis pēdējo septiņu gadu laikā. Izdevumu papildina grupas "Sigma" disks, kurā iekļautas trīs dziesmas ar Vērdiņa vārdiem, vēsta izdevniecības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tas koncentrējas uz izjūtām, kas pavada cilvēku, atvadoties no jaunības un tās ilūzijām par neierobežotām nākotnes iespējām, piedzīvojot atskārsmi par dzīves ierobežotību un trauslumu. Šīs izjūtas sasaucas ar dzimšanas, nobriešanas un nāves ciklu, kas krājumā izpaužas gan priekā par jaunas dzīvības rašanos, gan laikabiedru dzīves vērojumos, gan epitāfijās tuviem aizgājējiem. Krājuma dzejoļus ietekmējis to tapšanas laiks, kas sakrīt ar ekonomiskās krīzes gaitu, emigrācijas vilni un lēno valsts atgūšanos no krīzes, tādēļ tajā vietām atbalsojas sabiedriski jautājumi," par krājuma stāsta pats autors.

Krājuma redaktors ir dzejnieks Jānis Rokpelnis. "Kārļa Vērdiņa jauno dzejoļu krājumu spilgti raksturo neimitēts gaišums un mīļums, ko mēdz dēvēt par "vācietisko". Vienlaikus krājuma manuskriptā neiztrūkst dramatisku, traģisku dzejoļu. Vērdiņš gluži ikdienišķas norises bieži aplūko no neierasta skatpunkta, veido nelielas noveles. Skaidrā, tīrskanīgā izteiksme bez samākslotiem mežģījumiem kā allaž apliecina dzejnieka ievērojamo meistarību."

Kārlis Vērdiņš (1979) ir autors četriem dzejas krājumiem - "Ledlauži" (2001), "Biezpiens ar krējumu" (2004), "Es" (2008) un "Pieaugušie" (2015), kā arī dzejas krājumam bērniem "Burtiņu zupa" (2007). Sastādījis un rediģējis vairākus dzejas krājumus, pētījumus. Atdzejojis T. S. Eliota, V. Vitmena, J. Brodska, V. B. Jeitsa u. c. dzejnieku darbus. Viņa dzeja tulkota vairākās valodās, tā iekļauta Centrālās un Austrumeiropas jauno dzejnieku antoloģijā "A Fine Line" (Arc Publications, Lielbritānija, 2004), savukārt dzejolis "Come to me" iekļauts Sautbenkas Mākslas centra ekspertu veidotajā piecdesmit pēdējo gadu labāko mīlas dzejoļu izlasē. 2015. gadā klajā nākusi Vērdiņa dzejas izlase angļu valodā "Come to me" (Arc Publications).

Vērdiņš saņēmis "Dienas" gada balvu kultūrā (2001., 2008. gadā), Autortiesību bezgalības balvu (2006), Olivereto balvu par dzejoli "Karavīri" (2007), Literatūras gada balvu kategorijā "Bērnu literatūra" par krājumu "Burtiņu zupa" (2007) un "Dzejas balvu 2008" par krājumu "Es".

Tags

Dzeja Jānis Rokpelnis Jaunākās grāmatas Kārlis Vērdiņš Neputns Sigma (grupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form