Iznācis Ievas Rupenheites ceturtais dzejoļu krājums 'palaidiet sievieti'
Foto: Publicitātes attēli

Izdevniecībā "Neputns" klajā nācis Ievas Rupenheites ceturtais dzejoļu krājums "palaidiet sievieti". Krājuma redaktors ir Kārlis Vērdiņš, bet dizainu un ilustrācijas veidojis Jānis Murovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kopš krājuma "nepāriet" ir pagājis laiks un radusies nepieciešamība pēc jaunas grāmatas, kurā, iespējams, autores liriskā varone būs zaudējusi pēdējā lirisma paliekas," norāda autore, piebilstot, ka "nosaukums nepretendē uz sociālkritisku vēstījumu un tam ir visai attālināts sakars ar feminisma noskaņām. Tā ir rinda no dzejoļa."

Krājuma redaktors dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš: "Ievas Rupenheites dzejoļi atklāj mērķtiecīgu darbu ar valodu, kas ļauj ieraudzīt pasauli neparastā gaismā. Viņas ceturtajā dzejas krājumā pat visikdienišķākā situācija var kalpot par atspēriena punktu valodas piedzīvojumam, kas mēdz aizšaut lasītāja asociācijas negaidītos virzienos."

Ieva Rupenheite ir dzejniece un māksliniece. Četru dzejas krājumu autore, ilustrāciju autore vairākiem dzejas izdevumiem. Kopš 2002. gada strādā Ventspils muzejā un dzīvo Sārnatē. Rupenheites dzejas krājumi nominēti vairākām literatūras balvām. Dzejoļus komponējis Orests Silabriedis, Mārtiņš Tauriņš u. c.

Tags

Ieva Rupenheite Neputns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form