Iznācis Lārsa Keplera kriminālromāns 'Uguns liecinieks'
Foto: Publicitātes foto

Apgāda "Mansards" sērijā "Mansarda detetīvi" iznācis kriminālromāns "Uguns liecinieks", ko no zviedru valodas tulkojis Māris Tīts.

Lārss Keplers (Lars Kepler) ir Zviedrijā dzīvojoša rakstnieku pāra (Alexandra Coelho Ahndoril, 1966, un Alexander Ahndoril, 1967) pseidonīms. Kopš 2009. gada viņu grāmatas par izmeklētāju Jonu Linnu iznākušas vairāk nekā 10 miljonos eksemplāru 40 valodās, un rakstnieku pāris ir Zviedrijas mūsdienu veiksmīgākie autori.

Flora Hansena pelna iztiku, strādājot par mediju starp dzīvajiem un mirušajiem. Tomēr, kad vairāku simtu kilometru attālajā cie­matā tiek brutāli nogalināta jauna meitene, Flora sāk redzēt īstas vīzijas. Taču tās gatavs uzklausīt tikai izmeklētājs Jona Linna. Kaut arī slepkava aiz sevis atstājis neapgāžamus pierādījumus, asi­ņainas pēdas un āmuru, tomēr vienīgi Floras vīzijas apstiprina Jonas izvirzīto teoriju, ka slepkavība izdarīta ar akmeni. Izmeklētājs atsakās no vienkāršām atbildēm un šķetina notikumus gan tālākā, gan nesenākā pagātnē. Arī paša Jonas Linnas dzīve pirms dažiem gadiem sagriezusies kājām gaisā.

Šī ir sērijas par izmeklētāju Jonu Linnu trešā grāmata. Līdz šim latviski iznākušas "Hipnotizētājs" un "Paganīni līgums". Ārpus sērijas iznācis arī trilleris "Rotaļlaukums". Autoru pāris Lārss Keplers un viņu sērija par Jonu Linnu šobrīd piedzīvo zvaigžņu stundu Zviedrijā, kad sērijas septītā daļa "Lazarus" nedēļas laikā tika pārdota 150 000 eksemplāros. Tāpat tiek ziņots par panākumiem un ielaušanos visvairāk pārdoto grāmatu topos Norvēģijā, Somijā un Čehijā.

Tags

Mansards

Comment Form