Iznācis Madaras Gruntmanes trešais dzejas krājums 'Aizmīlestība'
Foto: Pubicitātes attēls/Neputns

Izdevniecībā "Neputns" iznācis dzejnieces Madaras Gruntmanes trešais dzejas krājums "Aizmīlestība". Krājuma redaktors ir Guntars Godiņš, bet dizainu veidojis Armands Zelčs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"No abiem iepriekšējiem Madaras krājumiem – "Narkozes" un "Dzērājmeitiņa" – ir pārmantots pieraksta tiešums, valodas dabiskums, domāšanas, izjūtas un izteiksmes stilistiskie līdzekļi, kas nosaka jebkura dzejnieka stilistisko rokrakstu," dzejoļu krājuma "Aizmīlestība" mākslinieciskās kvalitātes raksturo grāmatas redaktors Guntars Godiņš.

Jaunais dzejoļu krājums savā ziņā ir pieklusinātāks un apvaldītāks, tajā nav tik daudz bravūras, erotikas, vairāk attiecību smalkuma un sensitīva pārdzīvojuma. Madara Gruntmane ar vieglu un ironisku pieskārienu pierāda, ka pat tik novazātu un izstaipītu vārdu, kāds ir "mīl" vai "mīlestība", var aktualizēt, noņemt tam gadiem uzkrāto banalitātes pelējumu, ieintriģēt. Grāmatas nosaukumam izmantotais jaunvārds "aizmīlestība" ir savā ziņā antropoloģisks, kaut kas pazaudēts vai aizmirsts, taču vienlaikus arī nebijis. Šī grāmata ir attiecību grāmata starp es un tu, starp viņš un mēs, starp Madaru un omi, starp Madaru un mammu vai kā ceturtās nodaļas dzejolī "Nekrologs" – starp Madaru tagad un Madaru 2054. gadā."

Dzejniece pati uzskata, ka viņas jaunais dzejoļu krājums ir ceļojums darbības vārdā ar sakni "mīl". "Tas kā amerikāņu kalniņos mētā augša un lejā, līdz aizved pie lietvārda – "aizmīlestība"," norāda Gruntmane.

Madara Gruntmane (1981) Dzejā debitējusi 2015. gadā ar krājumu "Narkozes" (angļu tulkojums iznācis 2018. gadā, 2015. gadā saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas lasītāju simpātijas balvu). Otrais krājums – "Dzērājmeitiņa" – publicēts 2018. gadā. Dzejniece saņēmusi Aiovas Universitātes Starptautiskās Rasktniecības programmas Goda stipendiju (Honorary Writing Fellow at Iowa University's International Writing Program (US)). Gruntmane savus apjoma ziņā nelielos dzejoļus vienmēr balsta personīgajā pieredzē. Tie ir psiholoģiski precīzi darbi, kas ornamentālas izteiksmes vietā izvēlas tiešu un nesaudzīgu vēstījumu.

Tags

Neputns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form