Iznācis Osvalda Zebra otrais stāstu krājums 'Šaubas'
Foto: Dienas Grāmata

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" iznācis prozaiķa Osvalda Zebra otrais stāstu krājums "Šaubas".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Stāstu krājums “Šaubas” ir veltījumi dažiem man tuviem dzejniekiem, rakstniekiem un viņu tekstiem. Tie nav klasiķu stilistiski atdarinājumi vai viņu darbos skarto tēmu turpinājumi, bet šo tekstu atbalsošanās manējos. Desmit stāstu — veltījumu — kopsaucējs ir šaubas, jo man tas ir bijis un ir izšķiroši nozīmīgs stāvoklis rakstīšanā," par jauno grāmatu stāsta Osvalds Zebris.

Osvalds Zebris ir piecu grāmatu autors. Par stāstu krājumu “Brīvība tīklos” (J. Rozes apgāds, 2010) saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu. Krājums ir tulkots itāļu un angļu valodā, izdots Itālijā. Romāni “Koka nama ļaudis” (Dienas Grāmata, 2013) un “Gaiļu kalna ēnā” (Dienas Grāmata, 2014) ir nominēti Latvijas Literatūras gada balvai. Romāns “Gaiļu kalna ēnā”, kas izdots vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, vēsta par 1905. gada norisēm Rīgā un topošajā Latvijā. 2017. gadā tas saņēma ES Literatūras balvu, romāns izdots astoņās Eiropas valstīs. Romāns “Māra” (Dienas Grāmata, 2019) vēsta par drosmes izšķirošo nozīmi jauna cilvēka pieaugšanā un vispār — cilvēka tapšanā.

Tags

Dienas Grāmata Osvalds Zebris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form