Iznāk kino pētnieka Viktora Freiberga grāmata 'Kinomāna slimības vēsture'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros 20. oktobrī pulksten 17.00 kinoteātra "Splendid Palace" telpās esošajā "Cafe Film Noir" tiks svinīgi atvērta izdevniecībā "Aminori" izdota grāmata – kino pētnieka Viktora Freiberga ļoti personiskais stāsts "Kinomāna slimības vēsture".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kad manā dzīvē iestājās neziņas pilns un smags posms, nolēmu sākt rakstīt šo daļēji fiktīvo dienasgrāmatu, un rakstīšanai izrādījās dziedniecisks spēks. Grāmata ir arī par kino, kas joprojām palīdz man izdzīvot," tā par savu grāmatu saka Viktors Freibergs. "Es ļoti ceru, ka tā palīdzēs arī citiem atgūt dzīves sparu un nejusties vientuļiem savās ciešanās."

Profesors Viktors Freibergs (1955) ir ne tikai studentu iemīļots pasniedzējs LU Sociālo zinātņu fakultātē, bet arī lasa lekcijas par kino visdažādākajām auditorijām; viņa balsi jau kopš leģendārā kinoforuma "Arsenāls" laikiem atpazīst daudzi kino mīļotāji, jo viņš ir viens no pieprasītākajiem sinhronajiem filmu tulkiem festivālos. Sākotnēji angļu valodas filologa grādu ieguvušais Viktors Freibergs gadu gaitā izkopis īpašu kinomīlestību un zināšanas par šo mākslu, strādājis Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" žūrijā, sastādījis vairākas filmu programmas un ciklus, publicējis rakstus par kino žurnālā/portālā "Kino Raksti" un citur. Šogad Viktors Freibergs atlasījis filmas Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) programmai "In Techno Veritas", kas tiks atklāta 22. oktobrī ar hrestomātisko Stenlija Kubrika filmu "2001: Kosmosa odiseja / 2001: A Space Odyssey" (1968).

Apjomā nelielā "Kinomāna slimības vēsture" ir dziļš, dzīvi apliecinošs darbs par cilvēka gara spēku cīņā ar pārbaudījumiem, to caurvij smalki izjusti bērnības atmiņu tēlojumi un visam pāri – nebeidzama mīlestība pret kinomākslu. Grāmatas noslēgumā ievietots visu tekstā minēto filmu alfabētisks saraksts, kas ļaus katram lasītājam pašam atrast un noskatīties Viktoram Freibergam svarīgas filmas. Grāmatas redaktore ir kinožurnāliste Kristīne Matīsa, māksliniece – Anna Aizsilniece, grāmata iespiesta Jelgavas tipogrāfijā.

Izdevniecība "Aminori" uzsāka darbību 2018. gadā ar mākslas albumu "Sarunas ar Juri Jurjānu" un līdz šim izdevusi vairākas oriģināla satura grāmatas – krustvārdu mīklu grāmatu "Atmini Latviju", netradicionālu ceļvedi "Rīga no mākslinieka lidojuma", bilžu grāmatu bērniem "Dzejnieks un smarža".

Tags

Lielais Kristaps Riga IFF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form