Iznāks ikgadējā dzejas gadagrāmata bērniem 'Garā pupa'
Foto: Publicitātes attēls

Peldošajā mākslas galerijā "Noass" (AB dambis) šā gada 8. septembrī plkst. 13.00 notiks Bērnu Dzejas diena "Garā pupa pāraug čīkstēšanu un top par brīvu drīkstēšanu", kurā biedrība "Ascendum" sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi un ikgadējām "Dzejas dienām" atvērs 2016. gada dzejas gadagrāmatu bērniem "Garā pupa", portālu "Delfi" informē "Ascendum" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs "Garās pupas" sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Leons Briedis, Uldis Auseklis, Ērika Bērziņa, Ieva Lešinska un Māris Salējs. Dzejniekiem piespēlēs mūziķis Uģis Krišjānis.

"Valodā dzīvo brīvība," saka dzejniece Inese Zandere. "Mūsu "Garā pupa" rāda bērniem un arī viņu vecākiem, kā valodas un dzejas brīvība, dažādība un drosme audzē brīvu cilvēku."

Jaunajā dzejas krājumā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti atradumi Gunara Saliņa, Pētera Brūvera un Janas Mores arhīvos. Gadagrāmatas veidošanā ar jauniem darbiem piedalījušies 26 latviešu dzejnieki, līdzās literārajai latviešu valodai pārstāvot arī latgaliešu un lībiešu valodu. Bērnu ceļvede latviešu tautasdziesmu bagātībās šoreiz ir režisore Roze Stiebra.

Nodaļā "Atgādinājums" pulcēti dzejas jubilāri: Anna Brigadere, kurai īpašu pasaciņu veltījusi Nora Ikstena, Vizma Belševica, Astrīde Ivaska, Valdemārs Ancītis. Savus mīļākos Ulda Ausekļa un Arnolda Auziņa dzejoļus izraudzījušies labi viņu grāmatu pazinēji. Zem viena spārna apkopoti dzejoļi, kuros atveidotas dažādu putnu balsis. Atdzejotāji iepazīstina jaunos lasītājus ar angļu, amerikāņu, krievu, poļu, lietuviešu un igauņu autoru dzejoļiem.

Pasaku "Vecīša cimdiņš", ko par savu uzskata gan latvieši, gan krievi, gan ukraiņi, trejvalodīgā dzejas ludziņā pārvērtusi Inese Zandere. Nodaļā "Sākums" publicēti bērnu radošie darbi - interneta žurnāla "Satori" un biedrības "Ascendum" izsludinātā konkursa dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņems 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam "Garā pupa", kas rūpējas par to Latvijas reģionu bērnu iesaisti kultūras procesos, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

"Garās pupas" izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidola dizaina autori Rūta Briede un Artis Briedis, 2016. gada izdevumu ilustrējusi māksliniece Anete Melece.

Tags

Anna Brigadere Garā pupa Inese Zandere Leons Briedis Roze Stiebra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form