Iznākusi grāmata 'LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas'
Foto: Eduards Groševs

Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā grāmatu "LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas", kas tapusi sadarbībā ar "Radio SWH".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dziesmas simtgades topam pieteica pati tauta, bet dziesmu klāstu papildināja kompetenta žūrija, kā izveidojās saraksts ar vairāk nekā 1300 dziesmām, no kura Latvijas iedzīvotāji tika aicināti izvēlēties savas mīļākās Latvijas simtgades dziesmas. 2017. gada 18. novembrī tika atklāts tautas balsojums, kas ilga līdz 2018. gada 15. maijam un sakrita ar "Radio SWH" 25. dzimšanas dienu. "Pusgada laikā tautas muzikālajā pūralādē rakstu rakstos bija ielocītas 136 779 balsis, kas lika apjaust – šis tiešām būs simtgades tautas tops," raksta projekta un grāmatas autors Jānis Šipkēvics.

Iznākusi grāmata 'LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas'
Foto: Eduards Groševs

No 2018. gada jūlija katru nedēļu secībā no 100. vietas līdz 1. tika atklātas piecas "LVtop100" dziesmas. Pirmais trijnieks – Renāra Kaupera un Ingas Cipes "Mana dziesma" (3. vieta), Ainara Virgas, Grigores Vieru "Līvu" izpildītā "Dzimtā valoda" ( 2. vieta) un dziesma ar Mārtiņa Brauna mūziku un Raiņa vārdiem "Saule, Pērkons, Daugava" (1. vieta).

Grāmatā iekļautas visas "LVtop100" dziesmas – notis, kuru pārlikuma autors un redaktors ir komponists un mūziķis Rūdolfs Bērtiņš, dziesmu vārdi (ja pastāv teksta vai mūzikas aranžijas varianti, iekļauta tā versija, par kuru noticis balsojums), kā arī liela pievienotā vērtība – muzikoloģes Daigas Mazvērsītes un AS "Radio SWH" valdes priekšsēdētāja un TV un radio personības Jāņa Šipkēvica radīti stāsti par topa dziesmām.

"Ceru, ka šī ekskluzīvā nošu grāmata kļūs par latvisku relikviju, kas atradīs savu goda vietu ikvienā ģimenē," saka Šipkēvics.

Tags

Jānis Šipkēvics (Radio SWH) Latvijai 100 Latvijas simtgade Mārtiņš Brauns Radio SWH Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form