Iznākusi jauna Lilijas Berzinskas grāmata bērniem 'Atmiņu kaste'
Foto: Publicitātes attēli

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" iznākusi rakstnieces Lilijas Berzinskas grāmata bērniem "Atmiņu kaste", portālu "Delfi" informēja izdevniecības pārstāve. Grāmatas mākslinieks ir Jānis Esītis, taču ilustrācijas ir pašas autores veikums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiem, kuri sekojuši līdzi Lilijas Berzinskas grāmatu "Lamzaks meklē Lamzaku" un "Skelets skapī" varoņu gaitām, atkal ir iespēja satikties ar jau pazīstamajiem jūrmalas ciema iemītniekiem. "Atmiņu kastē" notikumi virknējas ap uzticamo draugu četrotni — žiperīgo lietu kārtotāju Sipriki, racionālo domātāju Acaini, ēdelīgo labsirdi Krakānu un nerimtīgo fantastu Liedaga Trusi —, kuri sastop Pelēko. Liedagā klīstošajam radījumam nav ne jausmas par savu izcelsmi, un tāda pati neziņas migla ietin aizdomīgos atradumus — kasti un putu pikučus, kuri varētu būt gan nāriņu spļaudekļi, gan prusaku inde, gan maskēts melnā cauruma tukšums…

Rakstniece, tulkotāja un māksliniece Lilija Berzinska (1978) literatūrā debitēja ar grāmatu bērniem "Nezināmais zvērs" (2009). Līdzās daudziem tulkojumiem no angļu un krievu valodas līdz šim izdotas jau desmit viņas sarakstītas un ilustrētas grāmatas bērniem un pieaugušajiem. To skaitā ir gan "Pļavas pasakas" (2014) un "Meža pasaka" (2018), gan "Ziloņu dārzs" (2012) un "Lamzaks meklē Lamzaku" (2016) — abi nominēti Latvijas Literatūras gada balvai, arī romāns "Putnu osta" (2015) un pasaka "Pasaules centrs" (2017). Par grāmatu "Skelets skapī" (2018) Lilija Berzinska saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā "Labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem".

Tags

Dienas Grāmata
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form