Ķīpsalā sākas ikgadējā 'Latvijas Grāmatu izstāde 2022'
Foto: Publicitātes foto

Izstāžu centrā Ķīpsalā no 11. līdz 13. martam notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde "Latvijas Grāmatu izstāde 2022", kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, mākslinieki, izdevēji un lasītāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē Starptautiskās izstāžu rīkotājsabiedrība "BT 1" pārstāve Inese Libere, trīs dienas Ķīpsalā interesenti varēs satikt iemīļotus rakstniekus un māksliniekus, baudīt autoru lasījumus un iegūt viņu autogrāfus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un diskutēt par aktuālām tēmām, piedalīties konkursos un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām.

"Latvijas Grāmatu izstādē 2022" savus izdevumus piedāvās "Jāņa Rozes apgāds", "Dienas grāmata", "Latvijas mediji", "Pētergailis", "Jumava", "Liels un mazs", "Mansards", "Zinātne", "Izdevniecība Avots", "Madris", "MicRec", "SolVita", biznesa augstskolas "Turība" izdevniecība, mūzikas ierakstu izdevniecība "Upe" un citi.

"Kā vēl nekad iepriekš apzināmies, ka internetā ir pieejams milzīgs informācijas apjoms, tomēr rokās turēta grāmata ir kas īpašāks, personiskāks. Grāmata ir nebeidzama prieka un piedzīvojumu avots, kas mums atklāj dažādas pasaules un piedāvā izdzīvot tūkstošiem dzīves. Esmu priecīgs, ka atkal visi varam tikties klātienē, un aicinu ikvienu apmeklēt grāmatu svētkus Ķīpsalā un iepazīt autoru jaunāko veikumu," – tā "Latvijas Grāmatu izstādes 2022" vadītājs Edgars Skara.

"Latvijas Grāmatu izstāde" piedāvā daudzpusīgu kultūras programmu. 11. martā pulksten 12 izdevniecība "MicRec" aicina uz ģitārista un komponista Aivara Hermaņa nošu, akordu un dziesmu tekstu grāmatas "50 populārākās dziesmas" atvēršanu, kurā uzstāsies dziedātāji Ieva Akuratere un Igo. LU Akadēmiskais apgāds ielūdz uz grāmatas "Sabiedrība bez pasaules" prezentāciju un tikšanos ar filozofu Raivi Bičevski. Savukārt pulksten 15 uz Lielās skatuves interesenti varēs satikt rakstnieci un dzejnieci Janu Egli. Pirmās izstādes dienas izskaņā – pulksten 16 – notiks grāmatas "Veiksmīga uzņēmumu apvienošana un iegādes integrācijas noslēpums" atvēršanas pasākums, kurā piedalīsies autors Kaspars Mucenieks.

Līdzās bērnu grāmatu klāstam būs arī dažādi pasākumi mazajiem lasītājiem. 12. martā izstādes programmā varēs noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi".

12. martā pulksten 11 uz Lielās skatuves notiks Starptautiskā projekta "Tiny books from Baltic Authors" prezentācija. Apgāds "Pētergailis" pulksten 12 interesentus aicina uz Ineses Paklones jaunās grāmatas "Zvēru barošana" un Māra Runguļa jubilejas krājuma "Zvirbulim nenāk miegs" atvēršanu. Mazie grāmatmīļi varēs piedalīties zvēru, putnu un rāpuļu konkursos. Uzreiz pēc tam norisināsies tikšanās ar sērijas "Latvijas vēstures mīti un versijas" autoriem. Savukārt pulksten 15 izdevniecība "Avots" aicina vecākus un vecvecākus diskutēt par drošības un vainas sajūtu, lasot bērnu audzināšanas grāmatas. Diskusijā piedalīsies bloga "Es Pats" autore, Montesori pedagoģe Viktorija Ozola un biedrības "Tēvi" nodarbību vadītājs Lauris Bokišs. Dienas noslēgumā uz tikšanos ar rakstnieci Maiju Krekli ielūdz izdevniecība "Latvijas Mediji".

13. martā pulksten 11 uz tikšanos ar bērnu grāmatu autoru Zigmundu Bekmani aicina izdevniecība "Latvijas Mediji". Svētdien pulksten 12 uz Lielās skatuves notiks saruna ar igauņu rakstnieku Juhani Pitsepu un latviešu mākslinieci Gundegu Muzikanti par viņu kopīgi radīto grāmatu "Ir mēness zelta kuģis". Savukārt pulksten 13 norisināsies saruna par projekta "KultūrELPA" programmu "Pasaule un mēs".

Detalizēta pasākumu programma atrodama šeit.

"Latvijas Grāmatu izstādi" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Tags

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā Latvijas Grāmatu izstāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form