Klajā laista Dailes teātra aktiera Pētera Liepiņa biogrāfija
Foto: Publicitātes foto

Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā teātra zinātnieces Irēnas Lagzdiņas sarakstīto biogrāfiju "Lidojošā zirga mugurā" par Dailes teātra aktieri Pēteri Liepiņu, ko papildina bagātīgs fotomateriāls.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēteris Liepiņš ir viens no Dailes teātra stūrakmeņiem, kurš strādā šajā teātrī kopš 1966. gada. Par aktiera tēliem sajūsminās gan mazie skatītāji, kuri vērojuši monoizrādes "Jērādiņa" un "Ķēniņa Mikabikas raibie svārki", gan pieaugušie, kuri atceras viņa prezidenta adjutantu Rudumu izrādē "Gūsteknis pilī", Izašaru "Jāzepā un viņa brāļos", Sudrabu Edžus Dauku, Jāņa Dreslera Jefiņu, Rūdolfa Blaumaņa Indrānu tēvu, Šerloku Holmsu, Hitleru izrādē "Zāra Leandere", Šekspīra Poloniju utt. Spilgtas lomas tēlotas arī pēdējo gadu izrādēs "Rīga dimd", "Frankenšteins", "Liec Dievam pasmieties" u.c.

Aktiera talants izpaudies arī kino – Ķencis "Mērnieku laikos", policists "Monā", Vilis "Aveņu vīnā" u.c. Šobrīd iznākam uz ekrāniem gaidāma spēlfilma "Bille", kurā Pēteris Liepiņš tēlo mācītāja lomu.

Savus veltījumus aktiera bagātajam radošajam mūžam grāmatā izteikuši arī akadēmiķis Viktors Hausmanis, profesors un Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, aktrises Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Marīna Janaus, Dace Bonāte, Katrīne Pasternaka, aktieri Juris Strenga, Kaspars Pūce, Mārtiņš Vērdiņš un daudzi citi.

Grāmatas autore Irēna Lagzdiņa regulāri rakstījusi par mūsdienu teātra mākslu presē. Apgādā "Zvaigzne ABC" izdota arī viņas grāmata "Izslāpums" par aktrisi Olgu Dreģi.

Pieejama arī e-grāmata.

Tags

Dailes teātris Pēteris Liepiņš Zvaigzne ABC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form